נתניהו ומנדלבליט

היועמ"ש: הטענות שצריך חסינות כדי להתגונן מרדיפה - לא נכונות

אביחי מנדלבליט: אנחנו לא רודפים אף אחד, ההחלטות על תיקי החקירה של נתניהו התקבלו בצורה מקצועית ועניינית
תמר אלמוג
27 במאי 2019
11:32

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, התייחס הבוקר (שני) לחוק החסינות ואמר כי "הטענות שצריך חסינות להתגונן מרדיפה ותפירת תיקים לא נכונות. אנחנו לא רודפים אף אחד. ההחלטות על תיקי החקירה (של ראש הממשלה בנימין נתניהו) התקבלו בצורה מקצועית ועניינית".

"הטענה כי תיקון לחוק החסינות נדרש כדי להגן כביכול על ראש הממשלה מפני החלטות לא ענייניות לגביו היא חסרת כל ביסוס", אמר בכנס לשכת עורכי הדין באילת. "קשה שלא להתרשם שזו איננה המטרה האמיתית העומדת בבסיס הכוונה לקדם את התיקון לחוק החסינות, או כל דבר חקיקה אחר שנועד לשנות מהמצב המשפטי הקיים בהקשר זה".

"התביעה הכללית שבראשה אני עומד, איננה רודפת איש. היא רודפת רק את האמת ואת הצדק, ופועלת מתוקף סמכויותיה על פי חוק. בכל הנוגע לתיקי החקירה של ראש הממשלה, כל ההחלטות התקבלו בצורה מקצועית ועניינית, ללא כל הטיה, לא לכאן ולא לכאן. שום לחץ לא השפיע עלינו, וגם לא ישפיע עלינו בהמשך. איננו משרתים אף אחד, חוץ מהאינטרס הציבורי ומשלטון החוק".


מנדלבליט אמר גם כי "אפשר להעביר את פסקת ההתגברות – אם הדבר ייעשה בחקיקה מקיפה ובהידברות, מתוך תום לב ושמירה על עצמאות הרשות השופטת והיועץ המשפטי לממשלה ושמירה על זכויות אדם". הוא יצא נגד פגיעה בבית המשפט העליון ואמר כי הדבר ימנע הגנה על האזרח מפני הרשויות.