מצעד הגאווה בירושלים
צילום: פלאש 90

עיריית ירושלים לא אישרה את תקצוב הבית הפתוח

ועדת התמיכות של העירייה הצביעה נגד המשך העברת חצי מיליון שקלים בשנה למוסד המייצג את הקהילה הלהט"בית בבירה. הנושא יעלה לדיון בישיבת המועצה הבאה. קודם לכן ביקש הרב הראשי לירושלים מראש העיר למנוע את תליית דגלי הגאווה בעיר לקראת המצעד
ורד פלמן
27 במאי 2019
16:11

ועדת התמיכות של עיריית ירושלים הצביעה היום (שני) נגד תקצוב פעילות הבית הפתוח לקהילה הגאה בעיר. חמישה חברי ועדה הצביעו נגד וארבעה התנגדו. מדובר בתקציב של חצי מיליון שמעבירה העירייה מדי שנה. בישיבת המליאה הקרובה של מועצת העירייה יידון שוב נושא התקצוב ושם תתכן אפשרות לשנות את ההחלטה.

נוסף על כך, הרב הראשי האשכנזי לירושלים אריה שטרן, דרש מראש העירייה, משה ליאון, שלא לתלות את דגלי הגאווה במסלול מצעד הגאווה שיתקיים ב-6.6. בבית הפתוח אומרים כי גם במשטרה, מד"א וכיבוי האש מערימים קשיים לקראת המצעד.

בבית הפתוח אמרו בתגובה כי "ב-48 השעות האחרונות אנחנו עדים למתקפה של ממש נגד הבית הפתוח ונגד מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים, בעוצמות ובהיקף שאנחנו לא זוכרים כדוגמתו שנים רבות ושבוע וחצי לפני שהמצעד אמור לצעוד".

בבית הפתוח הוסיפו כי התמיכה התקציבית בהם נעשית בתמיכה הניתנת מכוח פסיקת בית המשפט העליון משנת 2010. מול הניסיונות לפגוע ואולי אף לבטל את המצעד תתכנס הנהלת הבית הפתוח לישיבת חירום הערב ותעדכן בצעדים הבאים בהקדם".