תיעוד הרצח בברקן

בצעד חריג הוחמר עונשו של קטין שהורשע באי מניעת הפיגוע בברקן

בית משפט הצבאי לערעורים קיבל את עמדת התביעה וגזר על הקטין שנתיים מאסר במקום 8 חודשים. מכתב האישום עלה כי אשרף נעאלווה - המחבל שביצע את הפיגוע, סיפר לקטין שבכוונתו לבצע פיגוע ירי באזור התעשייה ברקן, והציע לו להצטרף
כרמל דנגור
27 במאי 2019
16:58

בית המשפט הצבאי לערעורים החמיר היום (שני) בצעד חריג את עונשו של קטין שהורשע באי מניעת הפיגוע בברקן וגזר עליו שנתיים מאסר בפועל במקום שמונה חודשים. בכך קיבל נשיא בית המשפט אלוף משנה נתנאל בנישו את ערעור התביעה הצבאית. בפיגוע בברקן נרצחו קים לבנגרונד יחזקאל וזיו חג'בי ז"ל.

לפי כתב האישום, אשרף נעאלווה - המחבל שביצע את הפיגוע, סיפר שלושה חודשים קודם לכן לקטין כי בכוונתו לבצע פיגוע ירי באזור התעשייה ברקן, והציע לו להצטרף. הקטין סירב. מאוחר יותר נעאלווה הראה לקטין תמונה של נשק מאולתר - אותו נשק איתו ביצע את הפיגוע בסופו של דבר.

יממה לפני הפיגוע נפגשו הקטין ונעאלווה, והאחרון אמר לו שעליו להתפלל כדי שאביו ישוחרר מהכלא למחרת (תחילה סברו כוחות הביטחון שנעאלווה ניסה לבצע פיגוע מיקוח). עוד הורשע הקטין בניסיון החדרת טלפונים סלולריים לאביו הכלוא. כאמור, תחילה גזר בית המשפט על הקטין שמונה חודשי מאסר, וכעת עונשו הוחמר לשנתיים מאסר בפועל.

לפני כשבועיים הרשיע בית הדין הצבאי בסאלם שבשומרון באי מניעת פשע את וופאא נעאלווה, אימו של המחבל.