עודד פורר וציפי חוטובלי
צילום: פלאש 90

חוטובלי תקפה: ישראל ביתנו מעבירה 5 מנדטים לשמאל

סגנית שר החוץ קראה לליברמן "לרדת מהעץ". לדבריה, אם ליברמן לא מצטרף לממשלת נתניהו - זו הונאה. ח"כ פורר מישראל ביתנו אמר כי הופעלו על מפלגתו לחצים להתקפל "ולא הפעילו לחצים על מי שצריך"
כאן הערב
29 במאי 2019
18:01

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי מהליכוד תקפה הערב (רביעי) את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן על רקע המשבר הפוליטי החריף שמוביל את ישראל לבחירות חוזרות. "המאבק לא על הגיוס, אלא על העניין שיש כאן יו"ר מפלגה שקיבל חמישה מנדטים ומעביר אותם לשמאל", אמרה חוטובלי לרן בנימיני ואמילי עמרוסי ב"כאן הערב" בכאן רשת ב.

"יש כאן מגמה שהולכת נגד האינטרס הלאומי", הבהירה חוטובלי וקראה לליברמן "לרדת מהעץ". לדברי חוטובלי, אם ליברמן לא מצטרף לממשלת נתניהו - זו הונאה. "צריכה להיות דרישה ציבורית מהציבור הימני שיגיד שהוא לא רואה בליברמן חלק מהימין אם הוא לא חלק מהממשלה", אמרה. 

חבר הכנסת עודד פורר מישראל ביתנו ציין כי הופעלו על מפלגתו לחצים להתקפל "ולא הפעילו לחצים על מי שצריך". לדברי פורר, הרצון הוא שתקום ממשלת ימין בראשות נתניהו, אבל שזו תהיה ממשלה לאומית.

"במהלך מערכת הבחירות לא ראיינתם אותי. יש כאן סמל לחוק שהתקבל בפשרה עם הסיעות החרדיות ואנחנו לא נסכים לפשרה על פשרה. כשמתחילים להתפשר בדברים האלה יהיו עוד ועוד. אני מציע שתקשיבו לדברים שאנחנו אומרים", אמר פורר בריאיון ל"כאן הערב".

בכירים ביהדות התורה אמרו היום כי אין יותר מגעים עם ליברמן על מנת להגיע לפשרה בסוגיית חוק הגיוס. חבר הכנסת עודד פורר מישראל ביתנו האשים היום כי החרדים שולחים את ישראל לבחירות. "הסיעות החרדיות שמתעקשות לתקוע אצבע בעיני הציבור שמשרת ועושה מילואים. שליחת מדינת ישראל לבחירות הוא על אחריותן", אמר פורר.

אמש אישרה הוועדה המיוחדת לדיון בהצעת החוק לפיזור הכנסת את הצעת החוק לקריאה שנייה ושלישית. הוועדה דחתה עשרות הסתייגויות שהוגשו בתמיכתם של שמונה חברי כנסת מול התנגדותם של ארבעה. אם לא יימצא פתרון, הבחירות ייערכו ב-17 בספטמבר. 

להצעת חוק התפזרות הכנסת, הוכנסו תיקוני חקיקה עקיפים לחוק מימון מפלגות. על פי ההצעה, ייערכו תיקונים מקלים בתנאי ההלוואות שנטלו המפלגות לצורך מימון הבחירות לכנסת ה-21. היועץ המשפטי של הוועדה העלה חשש ממצב בו מפלגה שמיוצגת בכנסת הנוכחית, תיטול הלוואה ולא תעבור את אחוז החסימה, ייתכן ולא יהיה מהיכן לפרוע את ההלוואה.