שרה נתניהו

ההסדר עם שרה נתניהו: למדינה אפשרות לתביעה אזרחית

המדינה לא תוכל לתבוע את הסכום המלא מכתב האישום המקורי - כ-350 אלף שקל. רעיית רה"מ תהיה זכאית לבקש מחיקת רישום פלילי בדרך של חנינה
תמר אלמוג
29 במאי 2019
22:11

הסדר הטיעון עם רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו קובע כי אם תרצה, תוכל המדינה לתבוע את נתניהו בתביעה אזרחית להשבת סכום נוסף על הסכומים שנקבעו בהסדר. כך פורסם הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן חדשות. עם זאת, המדינה לא תוכל לתבוע את הסכום המלא מכתב האישום המקורי - כ-350 אלף שקלים.


בהסדר עם שרה נתניהו נקבע שהיא תודה ותורשע בסעיף מקל שאין בו רכיב של מרמה - ניצול טעות של הזולת. היא תשיב למדינה 45 אלף שקלים, ותשלם קנס של עשרת אלפים שקלים. שרה נתניהו תהיה זכאית לבקש מחיקת רישום פלילי בדרך של חנינה, אך סיכוי לא גבוה שתעשה כן בקרוב.

לגבי עזרא סיידוף, סמנכ"ל הכספים במשרד ראש הממשלה לשעבר, שגם עמו הושג הסדר בתיק, ההסדר כולל התחייבות של המדינה שלא תתבע. במסגרת כתב האישום המתוקן, סיידוף ישלם קנס של כעשרת אלפים שקלים ויבצע שירות לציבור. זכויותיו כפורש משירות המדינה לא יפגעו.

לפני שבוע התקיימה ישיבת גישור מכרעת בבית משפט השלום בירושלים בין הפרקליטות, לפרקליטה של נתניהו. רעיית ראש הממשלה נאשמת במרמה בנסיבות מחמירות ובמרמה והפרת אמונים על כך שקיבלה ביודעין 350 אלף שקלים בניגוד לנהלים לצורך ארוחות, בזמן שהועסקו מבשלות במעון ראש הממשלה.