שרה נתניהו בבית המשפט, ארכיון
צילום: פלאש 90

שרה נתניהו: "שירה רבן חזתה חזיונות שווא על התעמרות"

רעיית ראש הממשלה בתצהיר חריף לבית המשפט נגד עובדת לשעבר במעון ראש הממשלה שתובעת אותה: "יש לבדוק את כשירותה המשפטית". אב הבית, אפרים אזולאי, תומך בגירסת נתניהו ומצהיר: "התובעת מעולם לא התלוננה"
אמוץ שפירא
30 במאי 2019
07:35

תביעת העובדת לשעבר במעון ראש הממשלה: שרה נתניהו אומרת בתצהיר לקראת עדותה בתביעה שהגישה נגדה שירה רבן, הטוענת כי התעמרה בה בימים שבהם עבדה במעון ראש הממשלה, כי רבן לא כשירה לנהל הליך משפטי נגדה. נתניהו הצהירה כי טיעוניה של רבן הם "כזבים מרהיבים", ואפשר שמישהו ניצל אותה כדי לקדם אג'נדות זרות וסמויות. הדיון בתובענה צפוי להיות בעוד 12 יום.

"במהלך כל ימי עבודתה של התובעת. נפגשתי עמה פעמים בודדות, תמיד בנוכחות עובדים נוספים ולמשך זמן קצר מאוד", אמרה שרה נתניהו בתצהיר, והוסיפה, "מתי אפוא התעמרתי בתובעת? שמא חזתה התובעת חזיונות שווא בדבר התעמרות או שמא החליט מאן דהוא לכתוב בשמה בדיות כה מכוערות ללא ידיעתה?".

בהמשך מעמידה נתניהו את כשירותה המשפטית של התובעת בספק: "שוב ושוב מתחייבת המסקנה כי התובעת אינה כשירה לנהל הליך משפטי ומן הדין לבדוק היטיב האם היא מבינה ומסכימה לאמור בכתב התביעה, או שמא ניצל מאן דהוא את תמימותה וחוסר הבנתה כדי לקדם אג'נדות זרות וסמויות".

על הטענה כי איימה על רבן אומרת אשת ראש הממשלה: "אני שבה ומדגישה כי מעולם לא איימתי על התובעת ובכל מהלך עבודתה שוחחתי עמה מספר פעמים באופן תרבותי ומנומס. כל טיעוניה של התובעת הם כזבים מרהיבים שהומצאו על ידי מאן דהוא כדי לפגוע בי".

"התובעת או מי שהשתמש בשמה ניצלו את ההגנה לשם ניהול קמפיין מכוער וחסר תקדים כנגדי. הדרך היחידה להפרע מהתובעת היא על ידי הטלת הוצאות כבדות"

"יש לדחות את התובענה מכל וכל, ולחייב את התובעת בהוצאות משפט לדוגמה אשר תרתענה אותה לבל תנקוט בהליכי סרק כוזבים בעתיד. התובעת גרמה לי ולשמי הטוב נזק כבד ביותר תוך שהיא חוסה בהגנת חוק איסור לשון הרע המונע הגשת תובענה בגין לשון הרע בכתב בית דין. התובעת או מי שהשתמש בשמה ניצלו את ההגנה לשם ניהול קמפיין מכוער וחסר תקדים כנגדי. הדרך היחידה להפרע מהתובעת היא על ידי הטלת הוצאות כבדות".

בתצהיר שהגיש אב הבית, אפרים אזולאי, הוא כותב כי הוא מביע פליאה לדברי התובעת: "הכזבים המכוערים והמקוממים שבתביעה", הוא כותב ומוסיף: "התובעת מעולם לא התלוננה על יחסה של הגברת נתניהו. סיפורה של התובעת על תנאי עבודתה נראה לי מצוץ מהאצבע. ערימת בדיות מכוערת שהומצאו על ידה". 

בתצהיר של ליאורה בביאן, עובדת במעון ראש הממשלה, היא כותבת: "כאשר באתי לעבוד בבית ראש הממשלה חשבתי כמו כולם שהבית ראוותני, וההוצאות על האוכל הן בשמים. גיליתי מהר מאוד שהבית הפרטי הוא פשוט בית צנוע ואפילו צנוע מאוד. גם מבחינת האוכל משתדלים מאוד שלא לזרוק". בביאן דוחה בתצהירה את הטענה כי נתניהו לא אוהבת נשים מלאות ולא מקבלת אותן לעבודה משום שהן לא זריזות. היא כותבת שזה שקר גס  והיא מעידה על עצמה כי היא "אישה מלאה" ומעולם לא ננזפה על ידי נתניהו על זה.