יסמין וינטה

המדינה מבקשת לגזור 20 שנות מאסר על הסייעת הנאשמת בהריגת יסמין וינטה

אינה סקיבנקו הביעה צער על המקרה: יש לי דם על הידיים, לא רציתי בזה. מוכנה לשאת באחריות. אביה של יסמין וינטה אמר לשופט בדיון לטיעונים לעונש: "הצדק בידיים שלך, צריך את העונש הכי כבד כדי שהיא תבין את השגיאה"
הדס גרינברג
30 במאי 2019
11:36
עודכן ב 13:28

בבית המשפט המחוזי בלוד נפתח הבוקר (חמישי) דיון בטיעונים לעונש לאינה סקיבנקו, הנאשמת בהריגת הפעוטה יסמין וינטה בשנה שעברה כשהיתה סייעת בפעוטון מאשה והדב בפתח תקווה. המדינה מבקשת לגזור עליה מאסר בגין הריגה, של כ-20 שנה. סקיבנקו עצמה אמרה: "אני מאוד מצטערת על מה שקרה. אני יודעת שאני עשיתי חטא קשה ויש לי דם על הידיים. מצטערת בכנות על מה שקרה, לא רציתי שילד ימות. אני מוכנה לשאת באחריות״.

אביה של יסמין אמר בדיון לשופט: "הצדק בידיים שלך, צריך את העונש הכי כבד כדי שהיא תבין את השגיאה, מה הרשע שהיא עשתה. בשם הבת שלנו ולמען העתיד של כל הילדים בארץ, צריך שזה יהיה שיעור לכל האנשים שמטפלים בילדים".

אמה של יסמין אמרה: "עברנו את הדבר הכי קשה שאדם יכול לעבור, המוות של הילדה שלי. הכי נורא שיכול לקרות לאדם זה לקבור את הילד שלו. כואב לי בכל יום שאני קמה לראות את התמונות ואת סרטי הווידאו של יסמין. אני מנסה לעבוד אבל לא מסוגלת. במשך שנה אני באה לפה (לבית המשפט, ה"ג) ואין שום שינוי. אני מבקשת ממך השופט, שתחליט החלטה נכונה שלא יחזרו מקרים כאלה".

האם פנתה גם ישירות אל סקיבנקו: "לקחת לי את הילדה, איך אני יכולה לקרוא לך? אולי חיה! אני לא מאחלת לך למות, אלא שלא תראי את הילדים שלך ושתהיי בכלא כל החיים. איזו מטפלת את שיכולה להרוג ילד".

עורכת דינם של ההורים אמרה כי "יסמין מתה עקב חסימת כלי נשימתה על ידי הנאשמת. הנאשמת תקפה קטינים נוספים, טלטלה, בעטה בהם, הטיחה אותם לטרמפולינות ולרצפה. הנאשמת שמה את השמיכה על המנוחה, התיישבה על המנוחה, שמה אוזניות, והתעסקה בטלפון הנייד. זה מעיד על הלך הנפש בו היתה שרויה הנאשמת. זו מסכת אירועים מחרידה".

עורך הדין קובי מרגולוב, המייצג את סקיבנקו, אמר לכאן חדשות: "לטעמנו זה עונש מוגזם, עונש שבוודאי לא ישרת את המטרה של להרתיע גננות וסייעות אחרות. עובדה שגם לאחר מעצרה של מרשתי עדיין התגלו מקרים נוספים של אלימות כלפי פעוטות אחרים. זה לא מה שירתיע, אלא אך ורק חינוך וחקיקה מתאימה". הוא ציין כי הם שואפים לעונש של 12 שנות מאסר לכל היותר, בעבירת רצח מתוך קלות דעת.