עימות באוטובוס
צילום מסך

תיעוד: שוטר מג"ב נוהג בתוקפנות כלפי יוצא אתיופיה

ברשת הופץ סרטון בו נראה איש מג"ב הנוהג באופן אגרסיבי כלפי צעיר. מג"ב: "מדובר בעיוות של מציאות שהוביל לשיימינג"
דניאל אלעזר
30 במאי 2019
21:26

סרטון שהופץ ברשתות החברתיות עורר זעם בקהילה האתיופית: בקטע שהופץ היום (חמישי) נראה איש מג"ב שאינו בתפקיד ניגש בתוך אוטובוס לאדם ממוצא אתיופי ומתחיל לנהוג בו בצורה אגרסיבית. במג"ב טוענים כי מדובר בסרטון ערוך והשוטר בסך הכול העיר לצעיר כי הוא שומע מוסיקה בצורה שמפריעה ליתר הנוסעים באוטובוס.


ממשמר הגבול נמסר: "מדובר בעיוות חמור במיוחד של המציאות שהוביל לשיימינג מכוער ואלים ברשת. לוחם שאינו בתפקיד, ביקש מנוסע להנמיך את המוזיקה שהטרידה את הנוסעים ונתקל בסירובו להפסיק את המטרד ובהמשך להזדהות. הנוסע פיצח גרעינים על רצפת האוטובוס ומפיו נדף ריח חריף של אלכוהול.

בהמשך התגובה נכתב: "הלוחם הזדהה בפניו כשוטר וחייג למוקד המשטרה, והנוסע אמר ללוחם: 'מנייק אתה יודע מי אני בכלל, אני חייל של דומראני, אני ידקור אותך'. כשהמטרד הופסק, הצלם השתלח בלוחם בצרחות בעוד שנהג האוטובוס ונוסע נוסף ממוצא אתיופי הודו ללוחם. מדובר בסרטון קטוע וערוך של סיטואציה שנמשכה (וצולמה) במשך כמה דקות ואינה קשורה כלל למוצאו או צבע עורו של הנוסע, תוך עיוות מוחלט של המציאות שנועד להכפיש את הלוחם עד כדי דיבה ולשון הרע ולכסות על התנהגותו הפסולה של הנוסע".