ח"כ אמיר אוחנה

אוחנה: "ההתנקשות בדמוקרטיה קיימת - לא מהצד שלנו"

חבר הכנסת אמיר אוחנה מהליכוד התייחס למשבר הפוליטי שהוביל לבחירות חוזרות. "ליברמן החליט שהוא מפיל את נתניהו מההתחלה", אמר בכאן 11. ח"כ גדי יברקן מכחול לבן על ההתקפות נגד ליברמן: "ביבי הגדיל את גוש השמאל בערב אחד ל-65 מנדטים"
שישי בחמש
31 במאי 2019
17:50

חבר הכנסת אמיר אוחנה מהליכוד התייחס היום (שישי) למשבר הפוליטי שהוביל לבחירות חוזרות. אוחנה אמר כי יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, שסירובו להיכנס לממשלה הביא לפיזור הכנסת, החליט שהוא מפיל את ראש הממשלה בנימין נתניהו כבר בתחילת הדרך. 


אוחנה דיבר גם על פסקת ההתגברות. "ההתנקשות בדמוקרטיה אכן קיימת, אבל לא מהצד שלנו", אמר אוחנה בריאיון לאורי לוי ושרון וכסלר בתוכנית "שישי בחמש" בכאן 11. "הדמוקרטיה בסכנה כי הרשות הכי פחות דמוקרטית מבין שלוש הרשויות החליטה שהיא לוקחת לידיה את מושכות המדינה ומסכלת חוקים והחלטות של הרשות המבצעת", אמר.

חבר הכנסת גדי יברקן מכחול לבן התייחס לדבריו של ראש הממשלה וחברי הליכוד נגד ליברמן ואמר כי "ביבי הגדיל את גוש השמאל בערב אחד ל-65 מנדטים". הוא הוסיף כי בבחירות הבאות "האזרח הישראלי מקבל מועד ב ואם אחוז ההצבעה יגדל - כחול לבן תוכל לקבל יותר מ-40 מנדטים".


השר וח"כ מהליכוד זאב אלקין דיבר הבוקר גם כן על פיזור הכנסת והבחירות החוזרות, ובהתאם למסרים האחרונים של חברי הליכוד בימים האחרונים תקף את יו"ר ישראל ביתנו. בריאיון לתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב אמר אלקין: "מי שבאמת רוצה כאן ממשלה של המחנה הלאומי וממשלת ימין, אז כשהוא מצביע לליברמן הוא למעשה מקשה על הקמת הממשלה הזאת, כי ליברמן לממשלה הזאת לא יכול להיכנס".

אתמול אמר נתניהו בהצהרה לתקשורת כי ליברמן "הוא מפיל סדרתי של ממשלות ימין. זו הפעם השלישית שהאיש הזה פועל להפלת ממשלת ימין. הוא קיבל את כל מה שהוא רצה. הוא קיבל גם את חוק הגיוס לפי מה שרצה, אבל ליברמן הוא המפיל הלאומי. שלא תטעו, ניסיתי להכניס אותו בכל דרך".