מערכת כיפת ברזל בצפון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

צה"ל: 2 רקטות נורו מסוריה לשטח ישראל

רקטה אחת נחתה כנראה בשטח פתוח בגולן, השנייה בסוריה. לא דווח על נפגעים או נזק. הערכה: מדובר בירי מכוון לעבר מוצבי צה"ל
כתבי כאן חדשות
01 ביוני 2019
20:49
עודכן ב 20:51

צה"ל הודיע הערב (שבת) כי זוהו שני שיגורי רקטות מסוריה אל החרמון, לא דווח על נפגעים או נזק. רקטה אחת נחתה כנראה בשטח פתוח בגולן, השנייה בסוריה. מערכת כיפת ברזל לא הופעלה, ולא נשמעה אזעקה ביישובים באזור. לפי הערכה, מדובר בירי מכוון אל מוצבי צה"ל. 


אירוע זה מגיע אחרי תקרית חריגה בתחילת השבוע, בה תקף צה"ל משגר סורי, בתגובה לירי נ"מ לעבר מטוס קרב ישראלי שהיה במהלך טיסה שגרתית בצפון הארץ. גורם צבאי סורי אמר כי בתקיפה, שהייתה באזור תל א-שעאר במחוז קוניטרה, נהרגו שני בני אדם ועוד אחד נפצע.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לתקיפה ואמר: "לפני זמן קצר הצבא הסורי ניסה לפגוע במטוס ישראלי, הוא לא הצליח. חיל האוויר בתגובה השמיד את המשגר שממנו נורתה האש. המדיניות שלנו ברורה - איננו מוכנים לסבול שום תוקפנות נגדנו, ונגיב נגדה בעוצמה ובתקיפות".

עשרה ימים לפני כן דיווחו כלי תקשורת בסוריה שמערכות הגנה נגד מטוסים הופעלו בעקבות עצמים זרים שנכנסו למרחב האווירי משטח ישראל. מרכז המעקב הסורי טען אחרי המקרה כי טילים נורו ממטוסים ישראליים שחגו בגולן ליעדים בדרום מערב סוריה. עוד נטען כי אחד הטילים יורט על ידי מערכות הנ"מ, ושני טילים לפחות נפלו בבסיס של חטיבה 90 של צבא סוריה באזור קוניטרה.

השתתפו בהכנת הידיעה: כרמלה מנשה, רובי המרשלג ומשה שטיינמץ