העצורה רנוה רסמי
צילום: שב"כ

אישום: נסעה לסוריה להצטרף לג'בהת א-נוסרה - "למות מות קדושים"

צעירה בת 22 מכפר בגליל שהתה כשנה בסוריה והצטרפה לארגון הטרור. מחקירתה עולה כי היא בעלת השקפה אידיאולוגית קיצונית ורוחשת שנאה עמוקה ליהודים
כרמל דנגור
02 ביוני 2019
13:25

הותר לפרסום: צעירה בת 22 מהצפון נאשמת שנסעה לסוריה להצטרף לשורות ארגון הטרור ג'בהת א-נוסרה. מחקירת שירות הביטחון הכללי נגדה עולה כי היא ביקשה "למות מות קדושים".

מכתב האישום שהוגש נגד רנוה רסמי מחמד שנאוי, תושבת הכפר מכר בגליל, עולה כי בחודש מארס 2018 היא הגיעה לטורקיה לאחר שגנבה כסף מבני משפחתה לצורך מימון כרטיס הטיסה. שם היא חצתה את הגבול לשטח סוריה באמצעות תיעוד מזוייף, ולאחר מכן חברה לאנשי ג'בהת א-נוסרה ושהתה במחיצתם עד למעצרה בכלא אידליב על ידי פעילי ארגון הטרור.

לאחר שחרורה ביקשה הצעירה להמשיך ולפעול בשורות הארגון, אך עזבה את סוריה לטורקיה ומשם הוחזרה לישראל. ממצאי חקירתה של שנאוי מלמדים על השקפה אידאולוגית קיצונית, לרבות תמיכה בארגון הטרור דעא"ש ושנאה עמוקה ליהודים.

שירות הביטחון הכללי בשיתוף משטרת ישראל, עצרו אותה לפני כחודש, בתחילת חודש מאי 2019, לאחר ששהתה כשנה בסוריה. בחקירתה בשב"כ, עלה כי שנאוי יצרה קשר עם אזרח סורי, שהציע לה להגיע למדינה ולהצטרף לשורות הארגון. שנאוי הסכימה להצעה זו מתוך רצון למות "מות קדושים".