בנט ושקד

נתניהו פיטר את בנט ושקד מהממשלה

גורמים בממשלה: בנט ושקד לא יכולים להמשיך בתפקיד רגיש בקבינט לעוד חצי שנה אחרי שלא נבחרו על ידי הציבור. בנט ושקד: "כל מה שעשינו היה לטובת המדינה"
מיכאל שמש ויואב קרקובסקי
02 ביוני 2019
15:39
עודכן ב 16:59

ראש הממשלה בנימין נתניהו פיטר היום (ראשון) את שר החינוך נפתלי בנט ואת שרת המשפטים איילת שקד מהממשלה ומהקבינט המדיני-ביטחוני. גורמים בממשלה: "בנט ושקד לא יכולים להמשיך בתפקיד רגיש בקבינט לעוד חצי שנה אחרי שלא נבחרו על ידי הציבור". בתוך כך נודע לכאן 11 כי שר התיירות יריב לוין סרב להצעה לכהן כשר משפטים זמני במקום שקד. 

תגובת בנט ושקד לפיטוריהם: ״אנו מודים מעומק הלב לציבור הישראלי על הזכות הנדירה שנפלה בחלקנו לשרת אותו בתפקידינו כשרי החינוך והמשפטים. כל שעשינו היה למען טובת מדינת ישראל ואזרחיה. נעביר בצורה סדורה את המשרדים בראשם עמדנו לידי השרים שיחליפו אותנו על מנת לקיים תפקוד רציף וטוב של משרדי החינוך והמשפטים ועל מנת ששנת הלימודים הבאה תיפתח כסידרה״.

בדצמבר האחרון הודיעו בנט ושקד על עזיבתם את הבית היהודי ועל הקמת מפלגה חדשה בשם "הימין החדש". השניים חלקו את הנהגת המפלגה שחרטה על דגלה שותפות בין דתיים לחילונים. "מפלגת הימין החדשה תהיה בעד ארץ ישראל ונגד שחרור מחבלים", אמרו השרים בהצהרה לתקשורת בבית סוקולוב בתל אביב, והוסיפו: "אם הייתה מפלגה כזאת לפני 13 שנה ההתנתקות לא הייתה מתרחשת - אל מול האופורטוניזם האישי שהוביל את הליכוד הייתה עומדת מפלגה ימנית אמיתית".

בבחירות האחרונות, שנערכו ב-9 באפריל, נכשלה המפלגה החדשה ולא עברה את אחוז החסימה. למרות הניסיונות של בנט לטעון על אי סדרים בספירת הקולות במעטפות הכפולות, קבעה ועדת הבחירות המרכזית כי לטענות אין בסיס והתוצאה נשארה על כנה. 

בשבוע שעבר נכשל נתניהו בהקמת ממשלה חדשה, לאחר משבר פוליטי חריף וסירוב של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לחתום על הסכם קואליציוני, והכנסת התפזרה לקראת בחירות חוזרות. בנט ושקד היו אמורים להמשיך לעמוד בראש המשרדים ולהיות חברים בקבינט, אך כאמור נתניהו פיטר אותם.