בנט ופרץ

המחליף של בנט: נתניהו מעוניין למנות את הרב פרץ לשר החינוך

לגבי משרד המשפטים, הבהיר השר יריב לוין כי אינו מעוניין לכהן כשר משפטים זמני. נתניהו אמר כי שר המשפטים הבא יהיה מהליכוד
מיכאל שמש
02 ביוני 2019
17:46

לאחר שפיטר את שר החינוך נפתלי בנט ואת שרת המשפטים איילת שקד מהממשלה ומהקבינט המדיני-ביטחוני, מעוניין ראש הממשלה בנימין נתניהו למנות את יו"ר איחוד מפלגות הימין רפי פרץ לשר החינוך. לגבי משרד המשפטים, הבהיר היום (ראשון) השר יריב לוין מהליכוד כי אינו מעוניין לכהן כשר משפטים זמני. נתניהו אמר כי שר המשפטים הבא יהיה מהליכוד.

ח"כ דוד ביטן (הליכוד) התייחס לפיטורי בנט ושקד בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב: "אם הם הפסידו את הבחירות אז למה לתת להם את היתרון בהתמודדות עכשיו?". ח"כ שלי יחימוביץ' (העבודה) תקפה את נתניהו ואמרה כי אם הוא מתכוון להשאיר לעצמו את התפקידים, תפנה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפסול את המינוי.

גורמים בממשלה הגיבו על הפיטורים: "בנט ושקד לא יכולים להמשיך בתפקיד רגיש בקבינט לעוד חצי שנה אחרי שלא נבחרו על ידי הציבור". מוקדם יותר דווח כי נתניהו ביקש מפרץ ומשותפו בצלאל סמוטריץ' לשגר אליו מכתב ובו הם דושים לכאורה לפטר את בנט ושקד. דווח כי השניים סרבו לבקשה.

בדצמבר האחרון הודיעו בנט ושקד על עזיבתם את הבית היהודי ועל הקמת מפלגה חדשה בשם "הימין החדש". השניים חלקו את הנהגת המפלגה שחרטה על דגלה שותפות בין דתיים לחילונים. "מפלגת הימין החדש תהיה בעד ארץ ישראל ונגד שחרור מחבלים", אמרו השרים בהצהרה לתקשורת בבית סוקולוב בתל אביב, והוסיפו: "אם הייתה מפלגה כזאת לפני 13 שנה ההתנתקות לא הייתה מתרחשת - אל מול האופורטוניזם האישי שהוביל את הליכוד הייתה עומדת מפלגה ימנית אמיתית".