מתניהו אנגלמן
צילום: דוברות הכנסת יצחק הררי

"בליכוד הצליחו לשכנע חברים באופוזיציה להצביע לאנגלמן"

גורם בליכוד אישר: הצלחנו לגייס ח"כים מכחול-לבן ומהעבודה לטובת המבקר הנבחר. רה"מ וחברים בליכוד הפנו מאמצים לשכנוע חברי אופוזיציה כדי לא ליפול בהצבעה החשאית
מיכאל שמש
03 ביוני 2019
21:14

ראש הממשלה בנימין נתניהו וחברי כנסת בליכוד, הפנו את מאמצי השכנוע שלהם לאנשי האופוזיציה - מכחול לבן ומהעבודה, כדי שיצביעו בעד המועמד של הקואוליציה, מתניהו אנגלמן, לתפקיד מבקר המדינה. בחדשות הערב בכאן 11 דווח הערב (שני) כי גורם שמעורב בניתוח ההצבעה אמר שהם הצליחו לשכנע חברים מהאופוזיציה להצביע לאנגלמן.


הכנסת בחרה היום ברואה החשבון מתניהו אנגלמן למבקר המדינה הבא. אנגלמן היה מועמד הקואליציה וגבר ברוב של 67 קולות לעומת 48 על האלוף במילואים, גיורא רום, שהיה נציג האופוזיציה. חמישה חברי כנסת הצביעו בפתקים לבנים. זוהי הפעם הראשונה שבתפקיד המבקר לא יכהן שופט.

בדברים שנשא אנגלמן לאחר שנבחר אמר: "זהו כבוד גדול עבורי ועבור משפחתי. מוסד מבקר המדינה הוא מאבני היסוד בישראל ואני נכנס לתפקיד בענווה ותחושת שליחות לאומית, כשאני רואה לנגד עייני את טובת המדינה ואזרחיה".

נתניהו התקשר למבקר המדינה הנבחר ובירך אותו על היבחרו לתפקיד. "אנשים התרשמו מהיושרה והמקצועיות שלך. אתה תעשה עבודה נהדרת ואני בטוח שתפעל לטובת המדינה ולטובת אזרחי ישראל - בלי שום שיקול אחר״, אמר נתניהו.