נחמה ריבלין
צילום: פלאש 90

כובשת, מתוקה ודוגרית: פרידה מנחמה ריבלין

חברותיה של רעיית נשיא המדינה התקשו לעכל את מותה. ח"כ שלי יחימוביץ': "היא נשמעה מאוד אופטימית". חברת הילדות רותי מגן: "היא הקרינה יושר פנימי"
סדר יום
04 ביוני 2019
11:40
עודכן ב 15:13

"אני חושבת שהייתי אחד האנשים המעטים שזכו ממנה לטלפון כמעט אחרון מביה"ח כשלרגע לרגע הייתה הטבה במצבה, היא נשמעה מאוד אופטימית", כך ספדה היום (שלישי) לרעיית נשיא המדינה נחמה ריבלין ח"כ שלי יחימוביץ'. ריבלין הלכה היום (שלישי) לעולמה בגיל 74. מצבה של רעיית הנשיא התדרדר לאחר שעברה השתלת כליה לפני כמה חודשים.

ח"כ יחימוביץ', חברתה של ריבלין, סיפרה לתוכנית סדר יום עם קרן נויבך: "היא  סיפרה לי שהתחילה לקרוא את גרוסמן החדש, אבל שקצת קשה לה לקרוא. אז אמרתי לה שאני רוצה לשבת ליד המיטה שלה ולקרוא לה, אז היא צחקה ואמרה שיכול להיות שהיא תשבץ אותי במשמרות. 

על אופייה של ריבלין אמרה ח"כ יחימוביץ': "זה בן אדם כובש ומתוק בלי שמץ של העמדת פנים. העיניים שלה אף פעם לא היו מורמות למעלה והיא תמיד הסתכלה לעיניים של האנשים. הדינמיקה שלה ושל רובי ריבלין הייתה מקסימה של נינוחות וכבוד הדדי".


רותי מגן, חברת ילדות הטובה של ריבלין התייחסה אף היא למותה של רעיית הנשיא ואמרה: "היא הייתה בן אדם אציל אפילו ברמות של הילדות. היה לה חוש הומור מיוחד והיא מאוד מאוד הקרינה יושר פנימי. היא דוגרית".