הנשיא ריבלין בהר הרצל, הערב
צילום: פלאש 90

ריבלין: "הייתי בן זוגה של רעיית נשיא המדינה"

נשיא המדינה הגיע עם משפחתו להיפרד בחיבוק מארונה של נחמה בתיאטרון ירושלים, לאחר מכן החל מסע ההלוויה ורעיית הנשיא נטמנה בחלקת גדולי האומה בהר הרצל. בדברי ההספד אמר: "אמשיך לחפש אותך בימים ובלילות". שידור ישיר
כתבי כאן חדשות
05 ביוני 2019
13:59
עודכן ב 18:55

נפרדים מנחמה ריבלין: רעייתו של נשיא המדינה ראובן ריבלין נטמנה הערב (רביעי) בחלקת גדולי האומה בהר הרצל. מוקדם יותר הוצב ארונה בתיאטרון ירושלים, ורבים הגיעו להיפרד ממנה. גם הנשיא ובני משפחתו הגיעו למקום ונפרדו בנשיקה לארון. 

בדברי הספד מרגשים אמר ריבלין כי "בטוח שעוד אחפש אותך בלילות ובימים גם. תודה לך על הזוגיות והאהבה, על שזכיתי להיות בן זוגה של רעיית נשיא המדינה. הבאת לי כבוד גדול".

נפרדים מנחמה ריבלין |משדר מיוחד

"נחמה שלי, אמא שלנו", פתח ריבלין. "קמתי הבוקר, את יודעת שלא הצלחתי לישון, הסתכלתי בתאריך המוכר כל כך - חמישה ביוני. מאמי, יום הולדת שמח. כן, יום הולדת עצוב". בהמשך הוסיף: "אף פעם לא רצית להיות באור הזרקורים. אבל הבנת שכאשת נשיא המדינה יש לך תפקיד. בחרת לתמוך בילדי חינוך מיוחד, לעמוד לצידם של נשים מבלי להיות פמיניסטית מופגנת. יהודים וערבים היו בעינייך קודם כל אנשים".

ההספד המלא של נשיא המדינה לרעייתו:

"כל הארץ אוהבים אותך", המשיך הנשיא. "כמה אהבו אותך נחמה, כמה דאגו לשלומך והתפללו להחלמתך בכל החודשים הללו. נחמה רעייתי, נחמה אהובתי, אני מתקשה להאמין שאלו דברי פרידה, בטוח שעוד אחפש אותך בלילות ובימים גם. תודה לך על הזוגיות והאהבה, על שזכיתי להיות בן זוגה של רעיית נשיא המדינה. הבאת לי כבוד גדול".


ריבלין הגיע מוקדם יותר היום לתיאטרון ירושלים מלווה בילדיו ונכדיו: "אני ממש מודה לההתייחסות של כל הציבור לאישה הכל כך נפלאה. הדבר היחיד שהדאיג אותה כשהייתה בבית חולים הוא מי יטפל בי". 

איש הליכוד לשעבר וחברם הוותיק של הזוג ריבלין דן מרידור, סיפר מוקדם יותר היום על ההיכרות רבת השנים עם אשת הנשיא: "אני מכיר את נחמה עוד לפני שהיא נישאה לרובי. מרגע שהפכה לאשת הנשיא שום דבר לא השתנה אצלה. היא לא ביקשה לא כיבודים ולא פריווילגיות. היא ביקשה שיתנהגו אליה כנחמה, בלי פוזות". 


יו"ר חד"ש-תע"ל איימן עודה, שהגיע גם הוא להיפרד, הוסיף: "נחמה ריבלין הייתה אישה אוהבת אדם, וגם בנושא האזרחים הערבים - היה לה ערך מוסף של איך להתנהג במישור הכל כך חשוב הזה. הדבר הכי אנושי ופוליטי הוא להשתתף בהלוויה". 


השתתפו בהכנת הידיעה: אוריה אלקיים, שירה הדס נקר ומשה שטיינמץ