שלום חנוך בהופעה
צילום: גילי יערי, פלאש 90

רוב האקסלי: "אני הלחנתי את 'הבלדה על יואל משה סלומון', לא שלום חנוך"

סולן להקת "הצ'רצ'ילים" טען בפוסט בפייסבוק כי הוא אחראי על הלחן של הלהיט המיתולוגי. יורם טהרלב, כותב השיר: "לא היה כלום כי אין כלום". אשת יחסי הציבור של שלום חנוך: "מקווה שיעצור ולא נצטרך לפעול נגדו בצעדים משפטיים"
נוב ראובני
06 ביוני 2019
02:23

כמעט 50 שנה אחרי שראתה אור, עומדת "הבלדה על יואל משה סלומון" במרכזו של קרב בעלות. אתמול (רביעי) טען המוזיקאי הבריטי רוב האקסלי בעמוד הפייסבוק שלו "אני הלחנתי את השיר הזה, לא שלום חנוך".


רוב האקסלי, סולן להקת "הצ'רצ'ילים" לשעבר, פעל ויצר בישראל בסוף שנות השישים. באותן שנים כתב וניגן עם אריק אינשטיין, שלום חנוך וחבורת "לול". בשנת 1970 יצא האלבום "שבלול" ובו גם השיר "הבלדה על יואל משה סלומון" שאותו הלחין שלום חנוך למילותיו של יורם טהרלב.

האקסלי פרסם פוסט בעמוד הפייסבוק שלו וטען כי לא כך הדבר. לדבריו, גילה לאחרונה במקרה את הקרדיטים שניתנו לשיר. לטענתו הוא הלחין אותו ונתן את המנגינה לשלום חנוך. עוד הוסיף כי במקור נכתבו לשיר גם מילים באנגלית.

כותב השיר יורם טהרלב מסר אתמול בתגובה: "לא היה כלום כי אין כלום. אנחנו לא מבינים מאיפה מגיעה האמירה המוזרה הזאת של האקסלי".

נידר עוז, אשת יחסי הציבור של שלום חנוך, מסרה: "חנוך הלחין את השיר המדובר לאחר שקיבל את הטקסט שכתב יורם טהרלב מידיו של אריק אינשטיין. לא ברור מה גרם לרוב האקסלי לחשוב שהלחן שלו ועוד לאחר 50 שנה". היא הוסיפה: "בהצהרתו חסרת הבסיס הזאת האקסלי פוגע בשלום חנוך וגורם לו נזק. אני מקווה שיעצור עם זה בהקדם על מנת שלא נצטרך לפעול נגדו בצעדים משפטיים".