עקיפות מסוכנות בכביש 90
צילום: אור ירוק

תיעוד: כך נראית הנהיגה המסוכנת בכביש הארוך במדינה

אחרי התאונה הקטלנית בערבה | במועצת הערבה התיכונה תקפו את הממשלה: "העיסוק בבחירות מעביר את הממשלה על דעתה שיעבירו את התקציב הדרוש". סמנכ"ל אור ירוק לכאן רשת ב: היה ברור שזה הולך לקרות. בעמותה פרסמו תיעוד מקרים של נהיגה מסוכנת בכביש - כך זה נראה
כתבי כאן חדשות
06 ביוני 2019
13:58
עודכן ב 20:28

אחרי התאונה הקטלנית בכביש 90 היום (חמישי), שבה נהרגו שתי ילדות ונפצעו חמישה בני אדם נוספים, אומר סמנכ"ל עמותת "אור ירוק" יניב יעקב כי "זה משהו שהיה ברור שהוא הולך לקרות והיה ידוע, אנחנו מדברים פה על 131 הרוגים בעשור האחרון". ראש המועצה האזורית ערבה תיכונה אייל בלום תהה: "כמה קורבנות עוד יגבה כביש 90 עד שתואיל ממשלת ישראל להעביר את התקציב הדרוש להרחבת הכביש?".


בריאיון לליאת רגב בכאן רשת ב הוסיף יעקב כי "התאונה הייתה בכביש שהוא דורש שיפור תשתיתי. למעשה כל חודש הכביש הזה גבה יותר מהרוג אחד". בחודש נובמבר האחרון, אמר יעקב, "אחרי רצף של 17 הרוגים בכביש 90 יצא שר התחבורה והבטיחות בדרכים בתוכנית גרנדיוזית - 'כביש 90 יהפוך לחוצה ישראל מזרח'. מה שנעשה מאותו מועד הוא מעט מאוד אם בכלל".

בתוך כך מפרסמת עמותת אור ירוק שורה של תיעודים של מקרים שבהם נהגים ביצעו עקיפות מסוכנות על הכביש הארוך במדינה. בחלק מהמקרים נראים נהגים חוצים פס הפרדה רצוף, ובחלק מהמקרים תאונה קטלנית נמנעת רק בשנייה האחרונה.

"חופשת הקיץ שבפתח ושדות התעופה שנפתחו יוצרים עומס כבד של כלי רכב על כביש 90 בנוסף לעומס הרגיל, ועדיין משרד התחבורה שהבטיח כי יחל בתכנון הרחבת כביש 90 לדו מסלולי לא עשה דבר בנדון", תקף בלום. "כמה עוד קורבנות וחיי אדם יגבה הכביש עד שתואיל ממשלת ישראל להתפנות ממאבקי הפוליטיקה, לטובת הצלת חיי האזרחים על הכביש הצר המסוכן והארור הזה בחום הקיץ הכבד?". עוד הוא הוסיף כי "אין מחיר גבוה מדי לחיי אדם. לא ייתכן שהעיסוק בבחירות, יעביר את הממשלה על דעתה".

המבזק המיוחד בכאן 11:

מנתונים הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים עולה כי מתחילת שנה נהרגו בכבישי ישראל 135 בני אדם. בתקופה המקבילה אשתקד נהרגו 133 בני אדם. בנוסף, מתחילת שנה התרחשו 121 תאונות קטלניות. בתקופה המקבילה אשתקד התרחשו 123 תאונות קטלניות.

מתחילת שנת 2019 התרחשו 4 תאונות קטלניות בכל כביש 90 ו-12 תאונות קשות. נהרגו 7 בני אדם. שנת 2018 הסתיימה עם 6 תאונות קטלניות בכל כביש 90 ו-20 תאונות קשות. 20 בני אדם נהרגו בתאונות הללו.

בתאונה היום נהרגו שתי ילדות בנות 7 ו-4. חמישה בני אדם נפצעו בתאונה וקיבלו טיפול מצוותי רפואה שהגיעו למקום התאונה. הכביש נסגר לתנועת כלי רכב. נסיבות התאונה הקטלנית נחקרות. 

פרמדיק מד"א רענן חכם סיפר: "נסעתי עם משפחתי בדרך חזרה מחופשה באילת. בסמוך לפארן ראיתי את התאונה הקשה, 2 כלי רכב שהתנגשו חזיתית. ברכב שהיה בשטח בסמוך לכביש נלכדו גבר ואישה ובסמוך לרכב השני שהיה בשול הכביש שכבו פצועים נוספים. מיד עצרתי וביצעתי סריקה מהירה של הזירה על מנת לאמוד את מצב הפצועים. בסיוע כוח רפואה צבאי שהגיע למקום וכוחות מד"א מהיישובים הסמוכים הענקנו טיפול רפואי לפצועים, וביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות בשתי ילדות כבנות 4 ו-7 שלצערי בסופן נאלצנו לקבוע את מותן. מסוק מד"א ומסוקים צבאיים שנחתו בזירה פינו לבי"ח סורוקה 5 פצועים, בהם 3 פצועים במצב קשה ו-2 פצועים במצב בינוני".

בדיון בוועדת הכלכלה בחודש נובמבר, דיון שעסק בטיפול בקטל בכבישים, עלה כי אין שום תוכנית להרחבת כביש 90 מצומת הערבה וצפונה. היו"ר איתן כבל ביקש את התייחסותו של מנכ"ל נתיבי ישראל ניסים פרץ לטיפול בכביש, ופרץ הסביר כי כביש 90 הוא הארוך בארץ (472.2 ק"מ), ומתוכו טופלו 110 ק"מ ועוד 17 מוקדי סיכון נמצאים בטיפול. עם זאת הוא הוסיף כי אין תוכנית להרחבת הכביש מצומת הערבה צפונה לים המלח. לדבריו, בקטע הזה אין אפילו תכנון, אך הוקם צוות שנותן פתרונות נקודתיים. היו"ר כבל אמר בתגובה כי חייבים לטפל בקטעים מסוימים בכביש ולהתחיל לתכנן את הטיפול בכביש מצומת הערבה צפונה. "אם התכנון לא יתחיל אתמול הטיפול לא יהיה גם בעוד 10 שנים", אמר.

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה לדברים: "משרד התחבורה וחברת נתיבי ישראל גיבשו לפני כשלושה חודשים תכנית לאומית לשדרוג כביש 90, מאילת ועד לאצבע הגליל, בעלות כוללת של יותר מ-15 מיליארד שקלים. התכנית כוללת את הפיכתו של ציר 90, מכביש חד מסלולי לכביש דו מסלולי, בעל שני נתיבים לכל כיוון, עם אפשרות לנתיב שלישי לכל כיוון. מדובר במגה פרויקט הכולל תכנית לטווח הארוך, הבינוני והקצר. המיזם הענק על שלושת שלביו ידון לקראת דיוני התקציב ותכנית החומש של חברת נתיבי ישראל". 

בהכנת הידיעה השתתפו איציק זוארץ, מורן שכניק ואורלי אלקלעי.