ראאד רושרוש בבית המשפט, תהילה נגר
צילום: פלאש 90

רצח תהילה נגר: הסיבות שהובילו להסדר הטיעון

פרסום ראשון: מסמך של הפרקליטות מצביע על הכשלים שהובילו להחלטה להרשיע את ראאד רושרוש בהריגה. בין השאר נטען שההחלטה התקבלה בשל אי ודאות בנוגע לשעת המוות, מאחר שקיים תיעוד של התכתבות בין השניים לאחר שעת הרצח הנטענת
אמוץ שפירא
07 ביוני 2019
07:54
עודכן ב 11:54

פרסום ראשון: אחת הסיבות שהובילו את הפרקליטות לחתום על הסדר הטיעון עם ראאד רושרוש, שבו יואשם בהריגת תהילה נגר, התקבלה בגלל שלשעת המוות אין ראיות מובהקות. כך נחשף הבוקר (שישי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. במסגרת ההסדר יואשם רושרוש בהריגה ולא ברצח, ויגזרו עליו 20 שנות מאסר.

במסמך שהגיעו לידי כאן חדשות נחשף ההסבר על ההחלטה שהביאה את הפרקליטות לחזור בה מהאשמות הראשונות נגד רושרוש. במסמך נכתב כי "מכשיר הטלפון של המנוחה לא נמצא, וקיים תיעוד של פעילות והתכתבות וואטסאפ בין מספר הטלפון של המנוחה למספר של רושרוש בשעה 1:38, לאחר שעת הרצח הנטענת. אז כבר היה רושרוש בביתו". בנוסף נכתב שהראיות אינן מלמדות על כך שמדובר ברצח שתוכנן מראש ונגר היא זו שיזמה בעצמה את המפגש בערב הרצח.

הפרקליטות הצביעה במסמך על הקשיים שעלו תוך כדי ניהול המשפט. בין השאר נכתב: "עדות ראש מחלק רצח אופיינה בתיאורים מוגזמים ולא מדויקים של פרטי החקירה, ונותר רושם כי היא אינה אמינה". על עדותם של חוקרי הסייבר נטען שבמהלך עדותם נוצר רושם של אי סדר ואי הקפדה, וכי שני העדים סתרו זה את זו.

במסמך התייחסו לחוות הדעת של המומחה בנוגע לרכבו של רושרוש והתברר שלחוות דעתו יש משקל נמוך. זאת מכיוון ש"התברר כי בסיס ההשוואה של המומחה לעניין דגם הרכב היו תמונות שהוריד מאתר יד 2". בנוסף נמתחה ביקורת על כך שלאחר החרמת הרכב על ידי בלשי המשטרה, "החוקרים העלו את הרכב על גרר כשהסוויץ' פתוח, ובכך הביאו לגריסת החומר הישן שהיה על מצלמת הרכב".


בפרקליטות הדגישו במסמך כי הם סוברים שבעקבות ניהול ההליך הבעייתי קיים סיכון לא מבוטל שרושרוש יזוכה. זאת למרות שהם סבורים כי הוא אכן רצח את נגר.

נגר, תושבת קיבוץ גינוסר, הייתה בת 20 במותה. גופתה של נגר נמצאה בחודש דצמבר 2016 סמוך למושבה מגדל. בכתב האישום המקורי צוין כי רושרוש תקף אותה באלימות קשה באמצעות אבן. כחודשיים לפני האירוע היא דיווחה על אלימות מצדו.

ההחלטה על הסדר הטיעון עוררה זעם בקרב משפחתה של נגר. "מערכת המשפט פשטה רגל. לשופטים אין כבוד, לעורכי הדין אין כבוד. בושה וחרפה למחוז צפון", אמרו בני משפחתה בדיון. יגאל נגר, אביה של תהילה, אמר בדיון: "לא מדובר בהריגה, זה רצח. תעשו את תפקידכם, מבקשים מכם לדחות את העסקה הזאת, תשפטו אותו עד הסוף. לא מקובל על ידי משפחתי, על ידי עם ישראל, תדחו את העסקה הזאת".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: בית המשפט המחוזי הרשיע את הנאשם בהריגתה של תהילה נגר לאחר שהודה במעשה, בזכות הראיות שנאספו והפעולות שבוצעו והובילו לפענוח המקרה, מעצר החשוד בתוך זמן קצר ובהמשך כתב אישום חמור שהוגש נגדו ע״י הפרקליטות. כעת לאחר שהורשע בהריגה, בכוונת הפרקליטות לבקש להשית עליו את עונש המקסימום בגין עבירה זו והמשמעות היא שנים רבות מאחורי סורג ובריח.