זירת האירוע בשכם

הפלסטינים: לוחמי צה"ל לא עצרו להזדהות ופתחנו בירי להגנה עצמית

במנגנוני הביטחון מתארים את השתלשלות האירועים בתקרית הירי בשכם. הם טוענים שהכוח סירב לעצור בכניסה למטה, ובעקבות כך ירו השומרים באוויר. לאחר מכן החלו חילופי האש. בעקבות התקרית הוזרמו לאזור כוחות גדולים של צה"ל שכיתרו את המטה
שמעון מיג'אן, מעיין אלטמן ואלון אמיצי
11 ביוני 2019
11:08

גורמים במנגנוני הביטחון הפלסטיני חושפים פרטים נוספים על תקרית הירי עם לוחמי צה"ל שהתרחשה הבוקר (שלישי) בשכם. לטענתם הכוח הישראלי נכנס למטה מנגנון הביטחון המסכל בעיר במכונית אזרחית. לאחר שלא נעתרו לקריאות לעצור פתחו הפלסטינים המוצבים בשער בירי באוויר. לאחר מכן, החלו חילופי אש בין הצדדים שבמהלכם נפצע קצין פלסטיני פצעים קלים. 

דובר מנגנוני הביטחון הפלסטיניים, עדנאן דמירי, מסר כי הכוח היה במכונית בסמוך למטה, ולאחר שנתבקש להזדהות – פתח באש לעבר אנשי מנגנון הביטחון המסכל. הוא ציין שהפלסטינים השיבו באש להגנה עצמית. בעקבות התקרית הוזרמו לאזור כוחות גדולים של צה"ל שכיתרו את המטה במשך כמה שעות. 


מוקדם יותר הגיב דובר צה"ל לתקרית ומסר שהאירוע התרחש בגלל טעות בזיהוי. מדובר צה"ל נמסר שחילופי האש התפתחתו במהלך פעילות של צה"ל למעצר פעילי טרור, והם זוהו כחשודים. בדיעבד התברר שמדובר באנשי הרשות והאירוע יתוחקר. 

מושל שכם איברהים רמדאן מסר לכאן חדשות כי הפלסטינים סירבו להצעת הצבא לקיים חקירה משותפת של האירוע. :מה יש להם לחפש בלב שכם, זאת לא תל אביב", אמר.