ניידת משטרה
צילום: פלאש 90

כתב אישום חריג נגד שוטרת: נתנה דוחות כוזבים

בכתב האישום לא מצוין המניע של השוטרת - ואין בינה לבין הנהגים היכרות
רועי ינובסקי
11 ביוני 2019
13:52

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט השלום בראשון לציון כתב אישום נגד שוטרת סיור ביחידת התנועה של מרחב איילון בגין שיבוש הליכי משפט. במסגרת תפקידה זה, רשמה הנאשמת מספר דו"חות תנועה כוזבים בעקבותיהם נדרשו המתלוננים לשלם קנס כספי.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד קרן לביא מהמחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה, במרץ 2017 ברחוב סוקולוב בחולון, עצר נהג את רכבו בסמוך למעבר חצייה ונתן זכות קדימה לשני הולכי רגל. לאחר שסיימו הולכי הרגל את חצייתם, המשיך הנהג בנסיעתו, או אז סימנה לו הנאשמת בידה לעצור בצד הכביש. הנהג עצר את רכבו, והנאשמת פנתה אליו בטענה כוזבת לפיה לא נתן זכות קדימה במעבר החצייה להולך רגל שלטענתה עבר במעבר החצייה. בהמשך, מסרה הנאשמת לנהג דו"ח תנועה כוזב, בגין אי ציות להוראות התנועה.

עו"ד עדי כרמלי

באירוע נוסף במאי 2017 נסע נהג ברחוב שמחה הולצברג, ופנה ימינה עם רכבו לרחוב העצמאות בבת ים, כשהוא מצוי בנתיבו הימני, וחלף על מעבר החצייה המצוי בסמוך לאחר הפנייה, כשהוא ריק מאדם. באותו הזמן, הולך רגל פלוני היה מצוי במרחק רב משפת המדרכה הסמוכה למעבר חצייה זה. מספר מטרים לאחר מעבר החצייה, המתינה הנאשמת מחוץ לניידת. הנאשמת סימנה לנהג לעצור את רכבו בצד הדרך, ניגשה לחלון הנהג ומסרה ליחיא דוח תנועה כוזב בגין אי מתן זכות קדימה להולך רגל.

עו"ד עדי כרמלי המייצג את השוטרת מסר: "הלקוחה שלי ממלאת את תפקידה במסירות ונאמנות כבר 20 שנה במשטרת ישראל ומעולם לא נטענה נגדה כל טענה בנוגע לפעולות מבצעיות שביצעה. כתב האישום החריג הזה מבקש לייחס נופך של עבירות פליליות לפעולות מבצעיות. אני חושב שהוא נכנס לגבול הדק של שיקול הדעת של שוטר. המגרש הפלילי הוא לא המגרש הנכון לברר את העובדות שגם אם יוכחו כנכונות עדיין לא עולות ליסודות הנדרשים של שיבוש הליכי משפט. אין לי ספק שבית המשפט יזכה את הלקוחה שלי מכל אשמה".