תמר זנדברג ונתן אשל
קובי גדעון ויונתן זינדל, פלאש 90

בעקבות הפרסום בכאן חדשות: זנדברג דורשת לחקור את נתן אשל

לפי הדיווח, אשל אמר לסמוטריץ' במהלך המו"מ הקואליציוני כי לא יקבל את תיק המשפטים, שכן שר המשפטים הבא יחזיק במפתח לגורלו המשפטי של רה"מ. זנדברג: "הייתה לנו פרשה כזאת בעבר, בראון-חברון. הפעם זה לאור היום ומהמקפצה"
מיכאל שמש ודניאל אלעזר
11 ביוני 2019
16:20

יו"ר מרצ תמר זנדברג פנתה היום (שלישי) ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בדרישה כי יורה לחקור לאלתר את מקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נתן אשל. זאת בעקבות הפרסום אמש בכאן חדשות, כי במהלך המשא ומתן להרכבת הקואליציה אמר אשל לח"כ מאיחוד מפלגות הימין בצלאל סמוטריץ' כי לא יקבל את תיק המשפטים, שכן שר המשפטים הבא יחזיק במפתח לגורלו המשפטי של ראש הממשלה.

זנדברג מציינת בפנייתה כי הדברים שאמר אשל לסמוטריץ', לפי הדיווח, "הם עדות ברורה לכך כי ענייניו המשפטיים האישיים של מר נתניהו, החשוד בשוחד, מרמה והפרת אמונים בשלוש פרשיות שונות (ושכנגדו
יוגש כתב אישום בכפוף לשימוע) — כרוכים היו, לכל הפחות במינוי אחד, במהלך המשא ומתן הקואליציוני והיוו גם כתנאי למינוי שר בממשלתו".


בנוסף לפנייה למנדלבליט, התייחסה יו"ר מרצ גם למינויו של אמיר אוחנה לממלא מקום שר המשפטים, ואמרה: "הייתי רוצה לברך את אמיר אוחנה, השר ההומו הראשון, למרות שעמדותיו שונות משלי. המינוי הזה היה צריך להיות נקודה היסטורית. אבל לצערי, אני לא יכולה. סביב המינוי הזה כבר יש חשד לעסקת שוחד פלילית, אחרי שאמש נחשף כי המטרידן נתן אשל, שהתגנב בחזרה לחיינו, הודיע לסמוטריץ׳ שלא ימונה לשר משפטים כי לא יהיה עושה דברו של החשוד נתניהו.

"אני תוהה בקול רם - מה זה אומר על מי שכן מונה? הייתה לנו פרשה כזאת בעבר, בראון-חברון. הפעם זה לאור היום ומהמקפצה. זאת עוד הוכחה כמה השיח הפוליטי פה מזוהם כשעבריין נמלט ממשיך לעסוק בענייני המדינה״.

לפי הפרסום אמש, השיחה בין בצלאל סמוטריץ׳ לנתן אשל התקיימה במשרד ראש הממשלה שעות לפני פיזור הכנסת ה-21 ובנוכחות כמה משתתפים. אשל ביקש להעביר לסמוטריץ׳ מסר ולפיו זה לא עניין פוליטי אלא אישי, ולכן אין סיכוי שדרישתו לקבל לידיו את תיק המשפטים, תתקבל.

נתן אשל מסר בתגובה: "נושא תיק המשפטים מעולם לא היה נושא לשיחה. אמרנו שלא יימסר לאף מפלגה וכך יהיה. המצאות של סיפורים אולי עושים טוב למי שלא מקבל את מבוקשו אבל לאמת אין להם קשר".

חבר הכנסת סמוטריץ׳ סירב להתייחס לפניית כאן חדשות.