שריפה בעוטף עזה, הערב

טרור הבלונים: 8 שריפות פרצו בעוטף עזה, ישראל צמצמה את מרחב הדיג ברצועה

כל השריפות נגרמו בשל בלוני תבערה, לא דווח על נפגעים אך נגרם נזק. כוחות כיבוי ויערנים פועלים לכבות את הדליקות שבמועצות אשכול ובשדות נגב. דיווח פלסטיני: ישראל צמצמה שוב את מרחב הדיג ברצועה
כתבי כאן חדשות
11 ביוני 2019
17:41
עודכן ב 19:53

טרור הבלונים נמשך: שמונה שריפות שמקורן בבלוני תבערה ששיגרו פלסטינים מרצועת עזה פרצו הערב (שלישי) בשטחים פתוחים בעוטף עזה, לא דווח על נפגעים אך נגרם נזק. כוחות כיבוי בסיוע יערני הקרן הקיימת לישראל פועלים לכבותן. השריפות פרצו בשטחי המועצה האזורית אשכול, כולל ביער בארי, וביער שוקדה שבמועצה האזורית שדות נגב. בתגובה, ישראל צמצמה את מרחב הדיג ברצועה לשישה מייל. 

 בד בבד, רכזי הביטחון בעוטף עזה זועמים על כך שהם נדרשים לכבות שריפות בפקודה, מה שעשו במהלך כל השנה שעברה בהתנדבות, אף שהם אינם כבאים ולדבריהם לא הוכשרו או קיבלו את כל הציוד הנדרש.

ניר שורמן, רכז מושב דקל באשכול ונציג הרבש"צים הארצי, סיפר לכאן חדשות כי נפצע שלוש פעמים בשנה שעברה מכווייה ושאיפת עשן כי אינו כבאי מוסמך. "עד כה עשינו את זה בהתנדבות כהגנה על הבית אבל מנצלים את זה", אמר. "אין לנו מעסיק אחד אלא שלל מעסיקים, קיצצו לנו רבע מאחזקת רכבי הביטחון וכל פעם מקצצים עוד".

מדובר צה"ל לא נמסרה תגובה.

בהכנת הידיעה השתתפו: איציק זוארץ, אסף פוזיילוב ורועי קייס