הרס"ן וחייל המילואים

"יא זבל": קצין תועד מגדף את חיילי המילואים

את פניהם של חיילי מילואים שהתייצבו הבוקר באחת האוגדות קיבל קצין שדיבר אליהם בגסות וגידף אותם • אחד החיילים: "בסה"כ באתי להתנדב למען המדינה שלי, זו בושה וחרפה לצה"ל ולבן אדם מבוגר בן 60"
כרמלה מנשה
11 ביוני 2019
19:22

הבוקר (שלישי) התייצבו חיילי מילואים באחת האוגדות המובחרות של צה"ל. את פניהם קיבל קצין בדרגת רס"ן שלדברי חיילי המילואים "דיבר בגסות, בשפה שהנייר אינו סובל, קילל, איים וגידף". בתיעוד התקרית נשמע הקצין צועק, בין השאר: "יא זבל, יא הומו".

הקצין תועד עומד מול חייל מילואים בן 34, נשוי ואב לילד, שהשיב לו כי זו איננה שפה שבה מדבר קצין וכי הוא מבייש את מדי צה"ל. חיילים שנדהמו מהשיח תיעדו את חילופי הדברים הקשים.


"פשוט בושה שרב סרן מתנהג בצורה כזאת"

"הוא הגיע לפינה מוצלת שבה ישבתי עד שאקבל את המדים עם חיילים נוספים", סיפר החייל ללא המדים הנראה בסרטון. "הרב-סרן ביקש שנזוז משם, התחיל לצעוק עלינו. הוא קם, דחף אותי מהכיסא. הלכתי לשבת במקום אחר. אחרי כמה דקות הוא הגיע לשם והתחיל לצרוח על חיילים שישבו שם, קילל ואיים שיגיש תלונה על כולם. קמתי ללכת משם ואז הוא נצמד אליי והמשיך לאיים ולקלל".

לדברי החייל, "בסה"כ באתי למלא איזושהי התנדבות למען המדינה שלי והדבר היחיד שאני רואה פה זה פשוט בושה וחרפה לצה"ל, בושה וחרפה לבן אדם מבוגר בן 60. פשוט בושה שרב סרן מתנהג בצורה כזאת".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "האירוע מוכר ויועבר לבדיקת הגורמים הרלוונטיים. צה"ל מגנה התנהגות מסוג זה".