גן ילדים
צילום: משה שי, פלאש 90

הורים רבים ייאלצו לשלם אלפי שקלים נוספים עבור צהרון

תוכנית "נטו משפחה", במסגרתה סובסדו מחירי הצהרונים, צפוייה להסתיים לפני תחילת שנת הלימודים הבאה - ומאות אלפי הורים עתידים להיפגע. במשרד האוצר טוענים כי ידיהם כבולות בנושא וכי ממשלת מעבר לא יכולה להאריך את התוכנית
ליאל קייזר
12 ביוני 2019
02:44

מאות אלפי הורים צפויים לשלם אלפי שקלים נוספים על מסגרות לילדיהם, מאחר ולא ניתן להאריך את התוכנית לסבסוד צהרונים בתקופת הבחירות, כך פורסם אמש (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. הסבסוד ניתן היום במסגרת תוכנית "נטו משפחה", שתוקפה יסתיים עוד לפני תחילת שנת הלימודים. במשרד האוצר הסבירו כי ידיהם כבולות וכי מדובר במהלך שממשלת מעבר לא יכולה לבצע. 


במרכז השלטון המקומי פנו לראש הממשלה בנימין נתניהו שיתערב במשבר. חברי כנסת דרשו להקים ועדה מיוחדת שתעסוק בנושא. אם לא יימצא פתרון לבעיה - הדבר יעלה להורים רבים באלפי שקלים. הסבסוד לצהרונים ניתן כך שהיישובים החלשים מסובסדים יותר, ולכן ההורים שגרים בהם יפגעו בצורה הקשה ביותר מסיום התוכנית. 

הורים המתגוררים בערים דימונה, אופקים, קריית גת ולוד, מקבלים כיום סבסוד של 350 שקלים לחודש לילד. המשמעות של ביטול המימון היא תשלום של 4,200 שקלים נוספים בשנה לילד. באשדוד, שדרות, קריית שמונה, אילת, אשקלון ובת ים, ייאלצו ההורים לשלם 3,600 שקלים נוספים לכל ילד בשנה הלימודים הבאה.