עין איתמר, ארכיון

ניסו לרחוץ במים וספגו איומים: "המעיין שלנו מאז ומתמיד"

צעיר וצעירה שהגיעו לעין איתמר נתקלו באיומים ובאלימות מצד גברים חרדים ששהו במקום, וטענו: "אתם לא צריכים להיות פה, יש לכם עוד 20 מעיינות". הצעירה אמרה לכאן חדשות: "לא הגיוני שאני לא יכולה להנות מהטבע"
ורד פלמן
12 ביוני 2019
14:38
עודכן ב 17:14

שוב מקרה אלימות במעיין עין איתמר באזור ירושלים: צעיר וצעירה שהגיעו לרחוץ במקום ביום שישי האחרון הותקפו מילולית וספגו איומים באלימות מצד חרדים שהיו במקום וטענו כי "המעיין שלנו מאז ומתמיד".

הצעירה סיפרה לכאן חדשות כי היא הגיעה למקום עם חברה, וגברים שהיו במקום ניסו להרחיק אותם משם, בטענה ש"המעיין שלנו מאז ומתמיד ואנחנו טובלים פה, לכם יש עוד 20 מעיינות".

עוד סיפרה הצעירה כי אחד מהם ניסה לדרוס אותה ולאחר מכן אמר לה: "את נמצאת במקום שאת לא צריכה להיות בו". לטענתה, האדם שטוען לבעלות על המקום תפס בחולצה של ידידה ואיים עליו פיזית.

השניים התקשרו למשטרה אבל עזבו את המקום. "לא הגיוני שאני באה לטבע ולא יכולה להנות ממנו וצריכה לראות גברים עירומים", אמרה הצעירה. 

לא מדובר בפעם הראשונה שבה מתרחשות תקריות מהסוג הזה בעין איתמר. בסוף השנה שעברה הודיע השר לביטחון הפנים גלעד ארדן לארגוני נשים, בעקבות תקריות קודמות שהיו במקום, כי כוח משטרה יאכוף את החוק במקום. אך בעת האירוע בשבוע שעבר לא היו שוטרים במקום.

השר ארדן אמר בתגובה לפרסום בכאן חדשות כי "אני רואה בחומרה רבה את התופעה הנקלית של הדרת נשים ופגיעה בהן במרחב הציבורי. אני מצפה ממשטרת ישראל לפעול בכל המישורים, ולהפעיל את כל הכוחות הנדרשים, כדי למנוע אירועים שכאלו ולשים יד על העבריינים שפוגעים בנשים. בעקבות פנייתכם, פניתי למשטרת ישראל על מנת שיטפלו בנושא בחומרה הראויה".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "משטרת ישראל רואה בחומרה כל התנהגות אלימה באשר היא. לאור מספר מקרים שהתרחשו במקום אשתקד, הגבירה משטרת ישראל את נוכחותה ופעילותה באזור, ואף זימנה את הצדדים למפגש שבעקבותיו הגיעו להבנות ביניהם. פעילות המשטרה בנושא הובילה לירידת סף המתיחות והפסקת אירועי אלימות במקום למשך תקופה ארוכה. לנוכח הכניסה לתקופת הקיץ ובכפוף להערכות המצב, המשטרה תמשיך לפעול באופן מוגבר באמצעות סיורים ופעילויות ממוקדות במטרה למנוע ולאכוף כל אירוע אלימות באזור ובכלל ולשם שמירה על הסדר הציבורי, שלומו וביטחונו של הציבור והמבקרים במקום".

בשדולת הנשים אמרו בתגובה לאירוע: "לצערנו האלימות הברוטלית שבה נתקלו הצעירה וחבריה היא חלק מרעה חולה הכוללת שורה ארוכה של מקרי אלימות והתנכלות קשים כלפי נשים באזור המעיינות בירושלים".

"עוד באוגוסט שעבר פנינו לשר ארדן, יחד עם שורה של ארגונים, בדרישה לשים סוף לנסיונם של גורמים קיצוניים ועברייניים לנכס לעצמם את המעיינות בכוח הזרוע ולהדיר נשים מהמרחב הפתוח לכלל הציבור", הוסיפו בשדולה. "בעקבות פנייתנו הורה השר ארדן למשטרת ישראל להציב כוח שיטור קבוע סמוך למעיינות בחודשי הקיץ. אנו מצפות מהשר ארדן לדאוג כי ההנחיות תיושמנה כבר בסוף השבוע הקרוב וממשטרת ישראל לגלות אפס סובלנות כלפי הגורמים העבריינים והמדירים".