שמולי, ארכיון
צילום: גילי יערי, פלאש 90

איציק שמולי: אתמודד על ראשות מפלגת העבודה

אחרי סתיו שפיר ועמיר פרץ - גם מספר 3 ברשימת המפלגה יעמוד לבחירה. גם דני יתום שוקל התמודדות
יואב קרקובסקי
12 ביוני 2019
18:13

יו"ר סיעת העבודה, ח"כ איציק שמולי, הודיע הערב (רביעי) כי יתמודד על ראשות המפלגה. "הגיע הזמן לקחת את המושכות לידיים", אמר. "אתמודד על ראשות מפלגת העבודה ואוביל אותה לפרק חדש ומלא תקווה. אני הסיכוי הגדול ביותר לחיבורים ולכך שרבים יחזרו להאמין מחדש בעבודה".

בסרטון ההכרזה שפרסם היום בפייסבוק אמר שמולי: "הגיע זמן למנהיגות מחברת שמסתכלת לציבור בעיניים וגורמת לו להאמין מחדש. זה הזמן שלנו להחזיר את האמון של רבים שאיבדנו בדרך, לרקום שותפויות חדשות ולפרוץ יחד את גבולות המחנה כדי להגדיל את הסיכוי לשינוי".

בתוך כך, בימים האחרונים מובילים שמולי ויריבתו למירוץ סתיו שפיר מאבק כדי להבטיח כי יתקיים הליך בחירות דמוקרטי במפלגה שבו כלל המתפקדים יהיו שותפים אמיתיים לבחירת היו"ר. שמולי קרא לסיים את הפרוצדורות הפנימיות, לזרז את בחירת היו"ר ולהשקיע את המשאבים בפנייה החוצה ובחיזוק המפלגה: "אנחנו חייבים להפסיק לעסוק בפרוצדורות הפנימיות - להסכים על המובן מאליו - בחירות דמוקרטיות כפי שמורה גם החוקה ולהתחיל להפנות אנרגיה החוצה כדי להרים ביחד את המפלגה לטובת מחנה המרכז- שמאל כולו. זהו צו השעה".

חברת הכנסת סתיו שפיר התייחסה הבוקר בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בכאן רשת ב למהלך שהיא מנסה לקדם יחד עם שמולי. "מה שעמיר פרץ עושה כרגע זה ניסיון שאני לא מצליחה להבין מאיפה הוא מגיע", אמרה. "לא מבינה מדוע שמישהו יפחד מהציבור. מישהו שרוצה לשנות את המציאות צריך לגשת לציבור ולעשות את זה, ועמיר יודע לעשות את זה ולכן אני מתפלאת".

האזינו לריאיון עם סתיו שפיר בכאן רשת ב: