תיעוד המכלית
-

תיעוד: מכלית שנפגעה במפרץ הפרסי עולה באש

כלי תקשורת ערביים דיווחו כי פונו 21 אנשי הצוות של שתי המכליות שהותקפו במפרץ הפרסי. אחד מאנשי הצוות נפצע קל וטופל על סיפונה של ספינה סמוכה
איתמר מרגלית, סולימאן מסוודה ורועי קייס
13 ביוני 2019
12:30

כלי תקשורת ערביים דיווחו היום (חמישי) כי פונו 21 אנשי הצוות של שתי המכליות שהותקפו במפרץ הפרסי. סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי אחד מאנשי הצוות בספינה נפצע קל וטופל על סיפונה של ספינה סמוכה. שר החוץ האיראני מוחמד זריף צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי המתקפה על המכליות "חשודה". בתחילה, דיווחה סוכנות הידיעות האיראנית הרשמית IRNA כי אחת המכליות שהותקפה טבעה. כשעה לאחר מכן, הכחישה דוברת החברה את הדיווח. 


דובר משרד החוץ של איראן הביע דאגה מפגיעת מכליות נפט הקשורות ליפן בזמן שראש ממשלתה, שינזו אבה, נמצא באיראן, ובייחוד בזמן ביקורו עם המנהיג העליון חמינאי. "תקריות שכאלה הן נגד המאמצים האזוריים להפיג את המתיחות. איראן תומכת בדיאלוג אזורי", כתב בחשבון הטוויטר שלו.


תקיפת המכלית, צילום: ISNA

דוברת ממשלת בריטניה מסרה שהרשויות הבריטיות "מודאגות מאוד" מהדיווחים על הפיצוצים והאש בכלי השייט, וציינה כי הם בקשרים עם הרשויות המקומיות והשותפות של לונדון באזור. דובר המנהלים של המכלית Kokuka Courageous שנפגעה במפרץ, אמר כי חברי הצוות נטשו את הספינה לאחר התקרית וחולצו על ידי כלי שיט סמוך. התקיפה גרמה לנזק בגוף הספינה מצד ימין. המכלית נשארה במי המפרץ הפרסי, ונכון לעכשיו לא נמצאת בסכנת טביעה. 

לפני חודש, הודיע שר האנרגיה של סעודיה, ח'אלד אל-פאלח, כי שתי מכליות סעודיות נפגעו בהתקפה נגד ארבע ספינות המסחר בקרבת המים הטריטוריאליים של איחוד האמירויות. ממידע שנאסף על ידי המוסד עלה כי איראן היא האחראית לתקיפה.