הדי זילברמן - דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

תת אלוף הדי זילברמן ימונה לדובר צה"ל במקום רונן מנליס

זילברמן, בן 46, העביר את מרבית שירותו הצבאי בחיל התותחנים ובתפקידו האחרון היה ראש חטיבת התכנון באגף התכנון
כרמלה מנשה ומשה שטיינמץ
13 ביוני 2019
16:54

הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, החליט היום (חמישי) למנות את תת אלוף הדי זילברמן לתפקיד דובר צה"ל הבא. תת אלוף זילברמן יחליף בתפקידו את דובר צה"ל היוצא, תת אלוף רונן מנליס, המכהן בתפקיד בשנתיים האחרונות. ראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו אישר את המינוי וזילברמן ייכנס לתפקידו בחודשים הקרובים.

תת אלוף זילברמן, בן 46, שירת כקצין בחיל התותחנים, שם היה מפקד גדוד ואחר כך ראש ענף חיל התותחנים במחלקת אמצעי לחימה בזרוע היבשה. בהמשך מונהב למפקד עוצבת תבור, מפקד עוצבת "עמוד האש"וקצין אג"ם בפיקוד הצפון. בתפקידו האחרון שיקת כראש חטיבת התכנון באגף התכנון. תת אלוף זילברמן, נשוי ואב לשלושה, מתגורר בכרכור.

דובר צה"ל, רונן מנליס, בירך את מחליפו: "תא"ל הדי זילברמן הוא מפקד שדה וקצין מטה המעולה שבמעולים. אני שמח ונרגש שיצעיד את מערך הדוברות בשנים הבאות לאתגרים הבאים".

זילברמן מונה לתפקיד לאחר שלפני חודש הודיע יועץ התקשורת גיל מסינג, מי שהיה מועדמ הרמטכ,ל לתפקיד, כי הוא מסיר את מועמדותו בעקבות חשיפת עיתון "הארץ", כי פעל בעבר כמעין סוכן משטרתי והקליט את אחד הנאשמים בפרשת ישראל ביתנו. "סביב הודעת המינוי שלי החל מחול שדים פרוע, רווי בשקרים ובמניפולציות שניסו לפגוע בשמי הטוב ובמניעיי", כתב מסינג במכתב לרמטכ"ל כוכבי והוסיף: "אינני מעוניין שאדם כלשהו ישתמש בי ובמינוי שלי ככלי ניגוח כלפי הרמטכ״ל או כלפי צה״ל. לא יכולתי, ואינני מוכן, לעמוד מנגד הניסיונות הללו שנועדו לפגוע בי, בבני משפחתי, ברמטכ״ל ובמוסד דובר צה״ל, רק בשל הסכמתי ליטול על עצמי תפקיד ממלכתי".