נשיא המדינה
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

הנשיא ריבלין על הבחירות: "אני חושש מהסתה ופלגנות"

ראובן ריבלין נאם באירוע ציבורי ראשון מאז נפטרה רעייתו נחמה, ואמר כי "בשנה זו צריך ללמוד שיעור נוסף בשותפות. החברה שלנו התברכה בטרגדיות, בואו ניצור כולנו את השותפות לחיות יחד"
הדס גרינברג
13 ביוני 2019
20:24

"לצערי לפנינו מערכת בחירות נוספת - אני חושש מהשיח במרחב הפוליטי ומפחד מהסתה ופלגנות": כך אמר הערב (חמישי) נשיא המדינה, ראובן ריבלין, בנאומו בטקס "המורה המצטיין" לשנת 2019 שנערך באוניברסיטת תל־אביב. זהו האירוע הציבורי הראשון בו משתתף הנשיא לאחר שנפטרה רעייתו נחמה בשבוע שעבר.

בתחילת דבריו אמר הנשיא כי ״זוהי עבורי היציאה הראשונה לאירוע ציבורי רחב לאחר ימי האבל ואני נרגש להגיע דווקא לאירוע הזה. מדובר בטקס שמעלה על נס את המחנכים של ילדינו, מעצבי דור העתיד. בין אלפי המנחמים שפקדו את ביתי, ריגשו אותנו במיוחד כל התלמידים שהגיעו אלינו, כיתות־כיתות עם חולצה אחידה״.

עוד אמר הנשיא כי "גם במהלך השבעה למדתי ממוריי ותלמידי ישראל שהגיעו. תודה מעומק הלב על התנחומים והחיבוק. אני ומשפחתי עדיין בשלב קשה של האובדן. תודה לכל המחזקים ולכל אזרחי מדינת ישראל״.

ריבלין גם הביע חשש מהשיח במערכות הבחירות הקרובה ואמר כי "בשנה זו צריך ללמד שיעור אחד נוסף, בשותפות. החברה שלנו התברכה בטרגדיות. בואו ניצור כולנו את השותפות להיות יחד״. בסוף הנאום הביע ריבלין חשש על השיח המפלג של מערכת הבחירות ואמר כי "דרך ארץ קדמה לכל תורה באשר היא. לצערי לפנינו מערכת בחירות נוספת אני חושש מהשיח במרחב הפוליטי ומפחד מהסתה״.