ח"כ יבגני סובה, ישראל-ביתנו
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

"נהפוך לצבא הגנה להלכה": סערה בשל ריתוק החייל

ח"כ סובה מ"ישראל ביתנו" הגיב לדיווח לפיו חייל בחיל השריון רותק לבסיסו בשבת לאחר שאחסן מוצרי בשר וחלב זה לצד זה במקרר בבסיס. עוד כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "היום אסרו לשים חלב ובשר ביחד באותו מקרר, מחר יאסרו לבנות להתגייס לצבא"
יואב קרקובסקי
15 ביוני 2019
19:13

חבר הכנסת יבגני סובה ממפלגת "ישראל ביתנו" הגיב היום (שבת) בחשבון הפייסבוק שלו על ריתוק החייל מחיל השריון, שאחסן מוצרי בשר וחלב זה לצד זה במקרר בבסיס. "היום אסרו לשים חלב ובשר ביחד באותו מקרר, מחר יאסרו לבנות להתגייס לצבא, מחרתיים נהפוך לצבא הגנה להלכה. כדאי לנו לעצרו את זה מהר" כתב. לדברי סובה, פנה ללשכת הרמטכ"ל, אך טרם קיבל תשובה.

אתמול נמסר מדובר צה"ל בתגובה לדיווח על ריתוק החייל: "בעקבות מעבר חייל אחד בלבד על הפקודות בבסיס, וזאת תוך ידיעתו את הפקודות ואי ביצוען, החייל הוענש ורותק לבסיס במהלך השבת".

דבריו של חבר הכנסת סובה מגיעים בהמשך לעמדת יו"ר מפלגתו אביגדור ליברמן למחרת פיזור הכנסת ה-21, לפיה הוא אינו מעוניין במדינת הלכה שכן הציבור מאס בכניעה לחרדים. בראיון שהעניק בשבוע שעבר חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' בכאן רשת ב, אמר כי אם יקבל את תיק המשפטים בקדנציה הבאה יפעל להכניס אלמנטים מתוך המשפט העברי אל מערכת המשפט. דבריו של סמוטריץ' עוררו סערה ופוליטיקאים משני צדי המפה הפוליטית תקפו אותו בחריפות.