שרה נתניהו

ההסדר עם שרה נתניהו: תוכל להמשיך לעבוד כפסיכולוגית בשירות הציבורי

בית המשפט צפוי לאשר הבוקר את הסדר הטיעון עם רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו והיא תודה ותורשע בעבירה פלילית. נושא הקלון לא נמצא על הפרק
תמר אלמוג
15 ביוני 2019
21:24

בית המשפט צפוי לאשר הבוקר (ראשון) את הסדר הטיעון עם רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו והיא תודה ותורשע בעבירה פלילית. בחדשות השבת פורסם אמש (שבת) כי מבחינת המדינה, עצם הרשעתה לא ימנע את המשך עבודתה כפסיכולוגית ילדים בשירות הציבורי.


המדינה טענה כי נושא הקלון אינו רלוונטי שכן נתניהו אינה נבחרת ציבור. בסביבתה שקלו להעלות את הנושא, ולו כדי לנסות להציג ציבורית ותקשורתית את העדר הקביעה בעניין הקלון כמשהו לטובתה, אולם הסוגייה לא רלוונטית במעמדה.

שעות לפני פתיחת משפטה של שרה נתניהו, ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם בעמוד הפייסבוק שלו פוסט תמיכה ברעייתו: "שרה הפכה מזמן לשק החבטות של התקשורת. הפרשנים הארסיים באולפנים חוזרים על דברי ההבל וההסתה שוב ושוב. 'נו כן', הם אומרים בארשת של חשיבות עצמית או כביכול בהבנה מעמיקה של הדברים, 'זו שוב שרה'. או כפי שהם נוהגים לומר לאחרונה בהנהון ראש ידעני ומאשים, 'זה בלפור'".

ביום רביעי, אחרי עיכוב של יומיים, לאור בקשותיה של רעיית ראש הממשלה, הפרקליטות הודיעה לבית משפט השלום בירושלים על הסדר הטיעון בפרשת המעונות והגישה את כתב האישום נגד שרה נתניהו. ההסדר כפוף לאישור בית המשפט שלא צפוי להתערב.

במסגרת ההסדר, תשיב נתניהו לקופת המדינה 55 אלף שקלים ותורשע בעבירת תחבולה ובסעיף מקל של ניצול טעות של הזולת, ללא רכיב של מרמה. כמו כן, בהסדר כתב האישום המתוקן מדובר על שווי ארוחות של 175 אלף ששקל ולא בכ-360 אלף.

בעקבות החתימה על הסדר הטיעון, הפרקליטות פרסמה הודעה לפיה דרשה שהתיק נגדה ונגד מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, עזרא סיידוף, לא יסתיים ללא הודאה והרשעה. "הפרקליטות עמדה על כך שעניינם של הגברת נתניהו ומר סיידוף יסתיים בהרשעה פלילית, להבדיל מסיום התיק בהיעדר הרשעה או בתשלום אזרחי, וזאת בשל המסר האכיפתי החד והברור שיש בכך כלפי מי שביצעה את המעשים כרעיית ראש ממשלה מכהן במעון ראש הממשלה"