משה גפני
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ועדת הכספים: "לא אאשר קיצוץ רוחבי, הקיצוצים יפגעו בשכבות החלשות"

חבר הכנסת משה גפני אמר הבוקר בדיון על המשבר בצהרונים כי הוא שמח על השגת הפתרון אך לא יאשר קיצוץ רוחבי נוסף כדי לממן את הפתרון. "אי אפשר לעשות קיצוץ רוחבי על כל דבר שצריך לממן"
יואב קרקובסקי
16 ביוני 2019
11:07

יו"ר ועדת הכספי, לחבר הכנסת משה גפני מיהדות התורה, אומר הבוקר (ראשון) כי לא יאשר את הקיצוץ הרוחבי המתוכנן במשרדי הממשלה לצורך מימון המשך סבסוד הצהרונים. בפתח דיוני ועדת הכספים אמר גפני כי הוא שמח על הפתרון שהושג בעניין בין ראש הממשלה ושר האוצר: "פעלתי בנושא ושוחחתי עם הגורמים האמונים, ואני שמח על התוצאה. לצד כך, הבנתי שהולכים לעשות קיצוץ רוחבי נוסף כדי לממן את זה. אני לא אעביר את זה. אי אפשר לעשות קיצוץ רוחבי על כל דבר שצריך לממן. על שכר השוטרים, על הצהרונים".

גפני הוסיף כי יש לזכור שבקיצוץ רוחבי פוגעים בעוד נושאים חשובים. "אני לא מתכוון להשאיר את המצב הזה של הגרעון והקיצוצים שיפגעו בשכבות החלשות, מאיפה אתם חשובים שיקצצו?".

בשבוע שעבר פורסם בחדשות הערב בכאן 11 היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אישר באופן חריג לבצע קיצוץ רוחבי במשרדי הממשלה, בתקופה של ממשלת מעבר בעקבות פריצת התחזיות של הגירעון והבור ההולך ומתרחב בתקציב המדינה. באותו היום הודיעו ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר האוצר, משה כחלון, שסיכמו על המשך סבסוד הצהרונים לשנת הלימודים הבאה ושיעלו את ההצעה תעלה לאישור הממשלה. 

לאחר מכן פורסם בכאן 11 כי גם ראש הממשלה המכהן גם כשר הביטחון אינו מזדרז לכלול גם את משרדו בקיצוץ. גורמים שמעורים בנושא אמרו לכאן חדשות כי נתניהו לא שש להחיל את הקיצוץ הצפוי על משרדו - התנגדות שמעלה סימן שאלה סביב האפשרות לאשר בכלל את הקיצוץ.