זירת הפיגוע
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הכאת סייעני המחבל מגבעת אסף: הסדר טיעון לקצין המעורב בפרשה

הקצין, שהורשע בהתנהגות שאינה הולמת וחבלה ברשלנות, יירצה 60 ימי מאסר ויורד לדרגת טוראי. בית המשפט צפוי לאשר את ההסדר
משה שטיינמץ
16 ביוני 2019
19:23

פרסום ראשון: הסדר טיעון נחתם היום (ראשון) עם הקצין מהנחל החרדי שהיה מעורב בפרשת הכאת סייעני המחבל מגבעת אסף. במסגרת ההסדר, הקצין יורשע בהתנהגות שאינה הולמת וחבלה ברשלנות. על פי ההסדר הוא ירצה 60 ימי מאסר בפועל ויורד לדרגת טוראי. ההסדר הוצג היום לבית הדין הצבאי שצפוי לקבלו בדיון בנושא שייערך ביום חמישי.

פרקליטו של הקצין, עו"ד אלי סבן, מסר בתגובה: "לאחר בחינת כל חומר החקירה וניתוחו הצלחנו לשכנע שהקצין לא ידע ולא היה מעורב באירוע שארע בתוך הרכב. כמו כן, הצלחנו לשנות לחלוטין את כתב האישום לעבירה אחת שאינה פלילית ואחת שהיא עבירת רשלנות קלה שתמחק תוך זמן קצר. הקצין ישתחרר תוך זמן קצר ואין כל ספק שהוא ישתלב באופן חיובי בחברה". 

בחודש מארס האחרון הוגש כתב אישום נגד המחבל עאסם ברגותי, שביצע את הפיגועים בגבעת אסף ובצומת עפרה. ברגותי מואשם ב-25 סעיפים, ביניהם גרימת מוות בכוונה, העבירה המקבילה לרצח, של סמ"ר יובל מור יוסף, סמל יוסף כהן והתינוק עמיעד ישראל איש רן.

לפי כתב האישום, ברגותי, שביצע את הפיגוע בעפרה יחד עם אחיו סאלח, החל בזמן המצוד אחריו בהקמת חוליית טרור נוספת. הוא נעצר יחד עם שאר חברי החוליה לפני שהספיקו לבצע פיגועים נוספים. בארבעת הימים שבין הפיגועים הסתתר ברגותי בבית הוריו ואצל קרוב משפחתו. המחבל השתמש ברובה קלצ'ניקוב שרכש בשנת 2007.

בדיון בבית המשפט נכחו הוריו של סמ"ר יובל מור יוסף ומשפחות שכולות נוספות. במהלכו קראו ההורים לעבר המחבל: "רוצח, נרדוף אותך עד הגיהנום". עורך דינו של המחבל השיב להם: "תכבדו את עצמכם ואת בית המשפט".

תגיות:
צה"ל