חלוקת כסף קטרי ברצועת עזה
צילום: אי-פי

קטר הכניסה 15 מיליון דולר לעזה; "ירי על כוח צה"ל בחאן יונס"

לפי הדיווחים שליח קטר, מוחמד אל־עמאדי, וסגנו נכנסו הלילה לעזה והפקידו את הכסף בבנק הדואר. במקביל דווח על ירי לעבר "כוח ישראלי מיוחד" במזרח העיר, לא היו נפגעים
גל ברגר, נורית יוחנן ומשה ברקוביץ'
17 ביוני 2019
00:18
עודכן ב 07:08

מקורות פלסטינים דיווחו הלילה (שני) כי השליח הקטרי מוחמד אל-עמאדי וסגנו ח'אלד חרדאן נכנסו לרצועת עזה. על פי הדיווחים, הצוות הקטרי הכניס סכום של כ-15 מיליון דולר לרצועה אשר הופקד בבנק הדואר לקראת חלוקתו המתוכננת ככל הנראה החל מהיום. הכספים מיועדים לתשלום קצבאות למשפחות נזקקות ולמימון מיזמי תעסוקה זמניים של האו"ם.


זמן קצר לאחר מכן, כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי ההתנגדות ירתה הלילה אל מה שהם מכנים "כוח ישראלי מיוחד" וגרמה לו לסגת. בדיווח נאמר כי התקרית היתה במזרח חאן יונס. אתר פלסטיני המקורב לג'יהאד האסלאמי דיווח כי הכוחות בעזה ירו לעבר "הכוח המיוחד של צה"ל" ושיגרו פצצות מרגמה וזה מה שהביא לנסיגתם.

אתמול (ראשון) פורסם בכאן חדשות כי קטר מוכנה לשלם 40 מיליון שקל בחודש עבור קו מתח חדש – 161 – שיחובר לעזה מישראל ויזרים לרצועה כ-100 מגה-ואט חשמל נוספים, זאת במקום הרשות הפלסטינית. כמו-כן פורסם כי קטר צפויה גם לשאת בשאר עלויות הפרויקט, לרבות השלמת שלושה קילומטרים לקו המתח החדש והקמת תשתיות נלוות.

הגעתה של המשלחת הקטרית אמורה היתה להתקיים במהלך סוף השבוע, אולם בסוף השבוע דיווח העיתון הפלסטיני "אל-קודס" כי העיכוב בהגעת המשלחת לרצועה נגרם בשל שיחותיה עם ישראל בעניין הכנסת המענק הקטרי לרצועה וחיבור קו החשמל מישראל.