עורכי הדין אמיר וחימי
צילום: פלאש 90

מי חבר של נוה? מועמדים להחליפו בתפקיד בקרב ראש בראש

עו"ד ציון אמיר לכאן רשת ב: חימי קיבל מחוז תמורת 50 אלף שקלים; עו"ד אבי חימי הגיב בשידור: "ההבדל ביני לבינו זה במידת האנושיות, אני לא מזניח חבר שמעד ונפל"
הבוקר הזה
17 ביוני 2019
09:29

"לא עולה על דעתי לתקוף את פרקליט המדינה": כך אמר היום (שני) עו"ד ציון אמיר ומועמד לתפקיד ראש לשכת עורכי הדין, לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" על פרשת אפי נוה. אמיר לא חסך בביקורת על המועמד מולו לראשות הלשכה, עו"ד אבי חימי, ואמר כי "אנחנו צריכים לשמש דוגמה לציבור, לא עולה על דעתי לתקוף את פרקליט המדינה על כך שהוא הגיש כתב אישום. לא ציפיתי שנוה יתקוף את פרקליט המדינה. חימי עמד שם יחד איתו ומחא כפיים להחלטה הזאת".

האזינו להתקשטות המלאה בין עורכי הדין אמיר וחימי בכאן רשת ב

חימי, מצדו, לא נשאר חייב ותקף בחזרה את אמיר: "הביקורת שלו משוללת כל יסוד, הוא יודע את העובדות. ההבדל ביני לבינו זה במידת האנושיות, אני לא מזניח חבר שמעד ונפל". על נושא החברות השיב אמיר: "אני לא קיבלתי מחוז במתנה תמורת 50 אלף שקלים שתרמתי לו, זה היה חימי שעשה את זה, זה היה חימי שקיבל מחוז במתנה ו-10 מיליון שקלים בערך במשך קדנציה שלמה. אלה דברים שאני מבטיח לבדוק ביום שאחרי. כשאוביל את הלשכה יוזמנו מבקרים חיצוניים, תוזמן משטרה".

לאחר מכן הוסיף אמיר כי "לא אני צעקתי מעל כל גבעה ומתחת לכל עץ רענן שאני חבר של נוה ומדבר איתו כל יום, זה היה חימי שעשה את זה. אבל להתעלם מחובתו הציבורית ולהוקיע את נוה על כך שהוא תקף את פרקליט המדינה את זה לא שמעתי". בנוסף, התייחס אמיר להתבטאות הבעייתית של שר המשפטים אוחנה נגד פסיקות בית המשפט העליון, ואמר כי "הייתה שתיקת הכבשים של ההנהגה הזאת כמו קודמתה. זה אני שנאלצתי להגיב כי הייתה שם שתיקה".

חימי, מנגד טען שנביגוד לאמיר שהגיב ברשתות החברתיות, התקשר לאוחנה אישית: "אמיר כהרגלו חושב שפוסטים הם מדיניות. בשונה ממנו, אני הרמתי טלפון לשר אוחנה והבהרתי לו ששיח מהסוג הזה ואמירות שלו לגבי כך שלא יכבדו פסקי דין של בית משפט עליון בלתי ראויים בעליל. אני מכיר את מר אוחנה שנים ארוכות, הופענו ביחד ואני יודע את עמדותיו, הן לא כפי שהוא מפיץ אותן".