הזמרת מרגלית צנעני בזירת פיצוץ מכוניתה, 2017
צילום: פלאש 90

הזמרת מרגלית צנעני בעדותה: "יש לי סכסוכים, אבל קטנים"

העבריינים אבנר הררי ואבישי בן דוד מואשמים שהניחו מטען ברכבה לפני כשנתיים וחצי לאחר שסירבה להשמיע את שיריו של הררי בתוכניתה ברדיו לב המדינה
רום ליאור
17 ביוני 2019
09:55

הזמרת מרגלית צנעני הגיעה להעיד בדיון ההוכחות בבית המשפט בפרשת הנחת המטענים שבה מואשמים העבריינים אבנר הררי ואבישי בן דוד. השניים נאשמים בהנחת מטען ברכבה לפני כשנתיים וחצי לאחר שסירבה להשמיע את שיריו של הררי בתוכניתה ברדיו לב המדינה.


מרגול שיחזרה את רגע הפיצוץ וסיפרה: "ישבתי לאכול במסעדה ושמעתי בום על-קולי, לא חשבתי לרגע שזה קשור אליי. אנשים שמעו פיצוץ ושאלו של מי הביואיק? נפל לי הלב, מאוד התביישתי, זה לא נעים שהאוטו שלך מתפוצץ. חבל לי הביואיק, היה אוטו משובח".

הזמרת הוסיפה כי היא אינה יודעת מי העומד מאחורי הפיצוץ וציינה שלפני האירוע קיבלה מסרון  ובו איום - שלא כדאי לה להגיע לתחנת הרדיו. "זה אירוע קשה שמקפיא את הדם. להיות מאוימת היה זר לי, זה היה קשה מאוד. עם הזמן זה התעמעם, פחדנית אני לא אבל אשרי אדם ירא תמיד", ציינה צנעני.

על היכרותה עם אבנר הררי, אחד העבריינים המואשמים בהנחת המטען ברכבה, אמרה הזמרת כי היכרותה עימו שטחית: "יש לו בן זמר נהדר! חוץ מזה הוא גם דיבר איתי כמה פעמים. הוא התקשר פעם אחת שבועיים, שלושה לפני המקרה. אמר שיש לו שיר חדש ושאני אעזור לו. עניתי לו שאני לא האוטוריטה לגמרי". צנעני הוסיפה שבסיום השיחה שאל אותה – "אם יעזור שהוא ידבר עם מנהל התחנה", ובכך הסתיימה השיחה בניהם.

במרץ 2017 הוגש כתב אישום נגד אבנר הררי, בגין ניסיון רצח, סחיטה באיומים, ייצור נשק ועבירות נוספות בגין הטמנת מטעני חבלה בכלי רכבם של הזמרת מרגלית צנעני, הכדורגלן קובי מוסא ואיש העסקים מאיר שמיר.