סמוטריץ' ונתניהו

סמוטריץ׳ הבהיר לנתניהו: לא אאשר עבודות בשבת

הבכיר באיחוד הימין התייחס לאפשרות כי יקבל את תיק התחבורה. בליכוד לא התרגשו ואמרו כי "הסמכות בענייני עבודות בשבת נתונה בידיו של שר העבודה והרווחה"
מיכאל שמש
17 ביוני 2019
09:56

המגעים בין ראש הממשלה לאיחוד מפלגות הימין: ח"כ בצלאל סמוטריץ׳ מאיחוד מפלגות הימין הבהיר היום (שני) לראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי אין לו כוונה לאשר עבודות בשבת אם יקבל את תיק התחבורה. זאת לאור העובדה שנתניהו שוקל למנותו לשר התחבורה - לאחר שנתן את תיק המשפטים לאמיר אוחנה.

הליכוד מסרו בתגובה לדברי סמוטריץ' כי "הדיווחים בעניין דרישות כאלה ואחרות אינם נכונים, מה גם שממילא הסמכות בענייני עבודות בשבת נתונה בידיו של שר העבודה והרווחה ולא בידיו של שר התחבורה". ח״כ סמוטריץ׳ ייפגש היום בצוהריים עם ראש הממשלה נתניהו.

במקביל, הבהיר סמוטריץ' בציוץ בטוויטר כי אינו שש להיות שר בממשלת מעבר: "אני לא להוט להתמנות לשר בממשלת מעבר. ירצה נתניהו ימנה, לא ירצה נשקיע את כל הזמן והמרץ ביצירת האחדות במחנה הימין ובהיערכות מיטבית לבחירות".

בשבוע שעבר פורסם בכאן חדשות כי נתן אשל, מקורבה של משפחת נתניהו, אמר לפני כשלושה שבועות לחבר הכנסת סמוטריץ׳, כי שר המשפטים הבא יחזיק במפתח לגורל המשפטי של ראש הממשלה ומשפחתו ולכן "אין סיכוי שאתה תקבל את המפתח הזה, תשכח מזה". תוכן השיחה פורסם.

השיחה בין בצלאל סמוטריץ׳ לנתן אשל התקיימה במשרד ראש הממשלה שעות לפני פיזור הכנסת ה-21 ובנוכחות כמה משתתפים. אשל ביקש להעביר לסמוטריץ׳ מסר ולפיו זה לא עניין פוליטי אלא אישי, ולכן אין סיכוי שדרישתו לקבל לידיו את תיק המשפטים, תתקבל.

נתן אשל מסר אז בתגובה כי נושא תיק המשפטים מעולם לא היה נושא לשיחה. "אמרנו שלא יימסר לאף מפלגה וכך יהיה. המצאות של סיפורים אולי עושים טוב למי שלא מקבל את מבוקשו אבל לאמת אין להם קשר".