כסף קטרי

דובר חמאס: החל שלב נוסף בהבנות עם ישראל

לטענת דובר ארגון הטרור, השלב החדש יכלול את חיזוק תשתיות החשמל והמים, פרויקטים הנוגעים לתעסוקה ומעבר סחורות. טרם החלה חלוקת הכסף הקטרי למשפחות הנזקקות בעזה
אלון אמיצי
17 ביוני 2019
11:47

על רקע כניסת הכסף הקטרי לעזה: דובר חמאס חאזם קאסם אמר היום (שני) כי התחיל שלב נרחב יותר של ההבנות עם ישראל שיכלול את חיזוק תשתית החשמל והמים, פרויקטים הנוגעים לתעסוקה ומעבר סחורות. קאסם אמר את הדברים לאתר הפלסטיני שיהאב המזוהה עם ארגון הטרור. בתוך כך, למרות כניסתו של הכסף לרצועה, טרם החלה חלוקתו למשפחות נזקקות בעזה.

השליח הקטרי מוחמד אל-עמאדי וסגנו ח'אלד חרדאן נכנסו הבוקר לרצועת עזה. על פי הדיווחים, הצוות הקטרי הכניס סכום של כ-15 מיליון דולר לרצועה אשר הופקד בבנק הדואר. הכספים מיועדים לתשלום קצבאות למשפחות נזקקות ולמימון מיזמי תעסוקה זמניים של האו"ם.


אתמול  פורסם בכאן חדשות כי קטר מוכנה לשלם 40 מיליון שקל בחודש עבור קו מתח חדש – 161 – שיחובר לעזה מישראל ויזרים לרצועה כ-100 מגה-ואט חשמל נוספים, זאת במקום הרשות הפלסטינית. כמו-כן פורסם כי קטר צפויה גם לשאת בשאר עלויות הפרויקט, לרבות השלמת שלושה קילומטרים לקו המתח החדש והקמת תשתיות נלוות.

הגעתה של המשלחת הקטרית אמורה היתה להתקיים במהלך סוף השבוע, אולם בסוף השבוע דיווח העיתון הפלסטיני "אל-קודס" כי העיכוב בהגעת המשלחת לרצועה נגרם בשל שיחותיה עם ישראל בעניין הכנסת המענק הקטרי לרצועה וחיבור קו החשמל מישראל.