נתניהו בבית המשפט

הפרקליטות לביהמ"ש: תקנו את פסק הדין של נתניהו

זאת בעקבות סתירה בגזר דינה של שרה נתניהו, עליה דווח בכאן חדשות. הפרקליטות דורשת לתקן את גזר הדין משום שנשיא השלום כתב כי הארוחות היו "גם לצרכים ציבוריים" - בניגוד להסדר שבו הודתה
תמר אלמוג
17 ביוני 2019
13:35

תיק המעונות: בעקבות סתירה בגזר דינה של אשת ראש הממשל שרה נתניהו, עליה דווח אתמול בכאן חדשות, הפרקליטות הגישה היום (שני) בקשה לתיקון פסק הדין, על מנת שיכתב כי הארוחות שהוזמנו על ידי נתניהו היו "לצרכיה האישיים" ולא כפי שכתב נשיא השלום שקבע כי הארוחות היו גם "לצרכים ציבוריים". נשיא השלום קבע את הדברים, כאמור, בניגוד לאמור בהסדר שבו הודתה הגברת נתניהו.


רעיית ראש הממשלה הודתה והורשעה אתמול בעבירה של ניצול מכוון של טעות הזולת בלי מרמה. זאת לאחר שיצרה מצג שווא שלפיו במעון הראש הממשלה לא הועסקה מבשלת במשרה מלאה, כדי לזכות במימון לארוחות ממסעדות. בית משפט השלום אישר את הסדר הטיעון בין נתניהו והפרקליטות ולפיו היא תחזיר לקופת המדינה 55 אלף שקלים.

נשיא בית משפט השלום, השופט אביטל חן, אמר בדיון כי נתניהו ביצעה שימוש לא ראוי בכספי ציבור. הוא אמר כי הוטא מעוניין לציין לקולה: "התנהלות הצדדים הייתה כך שעלה שיש בעיות קשות בתיק לפרקליטות. השפים הוזמנו לאורחיהם של ראש הממשלה. אין חולק שאי אפשר להפריד בין הוצאות אישיות לציבוריות. היא נטלה אחריות למעשיה וחסכה זמן שיפוטי רב למעלה מ-100 עדים ושלושה שופטים. חלוף הזמן שעבר גם הוא שיקןל פה". לדבריו העונש המוסכם הוא במתחם האיזון והעונש הראוי. עם סיום הדיון אמרה נתניהו כי סבלה מספיק. השופט חן השיב לה: "אני בטוח".

במקביל, גורם משפטי בכיר הגיב בחריפות לדברי ראש הממשלה שהתייחס להרשעת רעייתו שרה ואמר כי "הסתיים מסע צייד הזוי של ארבע שנים על חמגשיות ואוכל". הגורם אמר כי נתניהו "מתעלם מהודאתה והרשעתה. זהו מסר לא ראוי לציבור שמבזה את מערכת המשפט. שרה נתניהו היא לא דרייפוס".