מעצר, אילוסטרציה
צילום: פלאש 90

נתניהו על אונס בת ה-7: למצות את מלוא חומרת הדין עם המבצעים

נתניהו כתב בחשבון הטוויטר שלו: "האונס המזעזע מטלטל את לב כולנו". ליברמן דרש עונש מוות למבצעים: "זו לא פדופיליה אלא טרור נטו".
מיכאל שמש וכרמל דנגור
17 ביוני 2019
16:30

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב היום (שני) לאונס הילדה בת ה-7 וקרא למצות עם המעורבים את הדין. בציוץ בחשבון הטוויטר שלו כתב נתניהו: "האונס המזעזע של ילדה קטנה מטלטל את לב כולנו. אני מבקש לחזק את המשפחה. על בתי המשפט למצות את מלא חומרת הדין עם כל מי שאחראי למעשה הנורא הזה".

מוקדם יותר קרא יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, להטיל עונש מוות על האנס. בפוסט בחשבון הפייסבוק שלו כתב ליברמן כי "מקרה האונס של הילדה על ידי פלסטיני גרם לי לזעזוע עמוק. זו לא פדופיליה, אלא טרור נטו, מהחמורים ביותר ששמעתי עליהם בשנים האחרונות. זה היה פיגוע מתוכנן היטב בילדה קטנה, תמימה וחסרת ישע. זהו בדיוק אחד מהמקרים שבהם לא הייתי מהסס, ודורש מבית המשפט לגזור גזר דין מוות על המחבל הנתעב".

הבוקר נחשפו בכאן רשת ב פרטים חדשים על האונס. בין היתר התברר שחבריו של הפלסטיני מהכפר דיר-קדיס, נגדו הוגש אתמו כתב אישום בגין אונס בנסיבות מחמירות, תקיפה וחטיפה של ילדה בת 7, נכחו בבית שבו בוצע האונס וסייעו לנאשם. חברי הנאשם צחקו על הילדה, והחזיקו בידיה וברגליה כדי שלא תוכל להתנגד לאונס. עם זאת, החברים טרם נעצרו.

את כתב האישום הגישה אתמול הפרקליטות הצבאית לבית המשפט הצבאי בעופר, בתום חקירה שנמשכה כמה חודשים. לפי האישום, הפלסטיני, שעבד במוסד חינוכי באזור בנימין והועסק בניקיון ותחזוקה, הכיר את הילדה במקום עבודתו וטיפח עמה קשר בכך שהיה מדבר איתה ונותן לה ממתקים. באחד הימים הוביל הנאשם את הילדה לבית באזור, ובעודו אוחז בידיה בכוח גרם לנפילתה ואנס אותה - תוך שהיא בוכה וזועקת לעזרה. רק לאחר שסיים לבצע בה את זממו, שיחרר את הילדה לביתה.

עורך הדין חיים בלייכר מארגון "חוננו", שמלווה את משפחת הילדה, אמר: "מדובר בשנאה מזוקקת של קבוצת חלאות, אשר נהגו נגד כל ערך אנושי רק בשל היות הקורבן יהודייה".