מוחמד מורסי
צילום: אי-פי

היום שאחרי: תיעוד מיוחד מהשכונה שבה נקבר מורסי

הנשיא המודח, מוחמד מורסי, מת אתמול במהלך דיון בבית משפט. היום, כמעט ולא ניתן למצוא ידיעה על מותו בעיתונים המקומיים, וברחובות קהיר נצפתה שגרה מוחלטת. עם זאת, נשיא טורקיה ארדואן ספד לו וכלי התקשורת המזוהים עם האחים המוסלמים לא מפסיקים לסקר את הנושא
רועי קייס
18 ביוני 2019
21:10

עד כמה השפיע המוות של נשיא מצרים המודח מוחמד מורסי וכמה חוששים במדינה ממהומות של "האחים המוסלמים"? צוות כאן חדשות ערך היום (שלישי) ביקור מיוחד בשכונה שבה נקבר מורסי.

מורסי מת אתמול במהלך דיון בבית משפט. היום, כמעט ולא ניתן למצוא ידיעה על מותו בעיתונים המקומיים, וברחובות קהיר נצפתה שגרה מוחלטת. עם זאת, נשיא טורקיה רג'יפ ארדואן ספד לו וכלי התקשורת המזוהים עם האחים המוסלמים לא הפסיקו לסקר את הנושא.

בעקבות מותו, העלו כוחות הביטחון במצרים כוננות מחשש להתפרעויות של תומכיו, אנשי ארגון האחים המוסלמים. מורסי העיד במשפטו שבו נאשם בריגול למען איראן, חמאס וחיזבאללה. במהלך העדות לקה בהתקף לב ומת.


מורסי נבחר לנשיא לפני שבע שנים, במהלך המהומות במדינה ולאחר הדחתו של הנשיא חוסני מובארק. שנה לאחר מכן הודח עם התחדשות המהומות והוחלף בידי הגנרל עבד אל פאתח א-סיסי. בהמשך הועמד מורסי לדין על רצח ועל הסתה לרצח של מפגינים במהומות שקדמו להדחתו. בשנת 2015 הוא נדון למוות, אך העונש הומר לבסוף למאסר.