מוחמד קטוסה

פרקליטו של הנאשם באונס בת ה-7: הילדה לא נאנסה

עו"ד נאשף דרוויש אמר בכאן רשת ב שחוות דעת של כמה רופאים טוענת שהאירוע לא התרחש כלל. חוקרת הילדים לא הצליחה לקבוע את מידת המהימנות בזיהוי האנס, והוסיפה שייתכן שעדות הילדה מושפעת משיחות עם המשפחה. סגן ראש השב"כ לשעבר: "החברה הפלסטינית לא תאדיר אנס ילדה בת שבע. זו בורות על גבול הגזענות לחשוב שדבר כזה יתכן באופן גורף"
בחצי היום
19 ביוני 2019
09:49
עודכן ב 13:14

פרקליטו של הנאשם באונס בת השבע, עו"ד נאשף דרוויש, טען היום (רביעי) בכאן רשת ב כי הילדה כלל לא נאנסה. בריאיון לתוכנית בחצי היום אמר דרוויש לאסתי פרז כי הוא לקח את עדות הרופאה שבדקה את הילדה, והעביר אותה לרופאים שונים שאומרים שהאירוע לא התרחש.

"הילדה הגיעה לרופאה שבדקה אותה, אין מחלוקת שהרופאה לא יכולה לקבוע שאותה ילדה עברה אינוס. צריך רופא משפטי מומחה והיא לא כזו. יש סימנים חיצוניים שכל רופא רואה אותם והרופאה ראתה את הסימנים במקרה הזה. לקחתי את הדברים שהיא מסרה והעברתי אותם לא לרופא אחד, לא שניים אלא לשלושה", אמר דרוויש. "אין שום סיכוי בעולם, לפי מה שהרופאה אומרת, שהילדה עברה מעשה אינוס. לא אני אומר את זה אלא הרופאים".  

עורך דינו של מחמוד קטוסה מדיר קדיס, החשוד שאנס את הילדה בת השבע מבנימין ידרוש היום (רביעי) לשחרר את מרשו ממעצרו בעקבות המידע החדש שהתקבל בימים האחרונים. הדיון בהארכת המעצר יהיה בשעה 15:00 בבית המשפט הצבאי בעופר.

בתיק התגלו באחרונה קשיים ואתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי חוקרת הילדים שגבתה את העדויות מהילדה לא הצליחה לקבוע מה מידת המהימנות בזיהוי האנס. היא הוסיפה שייתכן שעדותה מושפעת משיחות שערכו עמה בני משפחתה לפני שהגישו את התלונה. בתוך כך, בהמשך היום יובא הנאשם באונס מוחמד קטוסה, לדיון בהארכת מעצרו. 

סגן ראש השב"כ לשעבר ישראל חסון התראיין בנושא לתוכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב ואמר כי "מיד כשזה פורסם אמרתי שמשהו לא מסתדר לי בסיפור. בחברה הערבית אדם שעושה אירוע טרור נשען על האהדה בציבור שלו. אף אחד לא יקבל אהדה ממעשה כזה ולא יוכל לקרוא לזה מעשה לאומני. זו בורות על גבול הגזענות לחשוב שדבר כזה יתכן באופן גורף". 

האזינו לריאיון עם ישראל חסון

אתמול פורסם שבעקבות הקשיים בתיק, ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב גדי סיסו, והפרקליט הצבאי הראשי, אלוף שרון אפק, ערכו שיחה דחופה במסגרתה הוחלט לערוך השלמות חקירה נוספות. בהתייעצות שותפו גם פרקליט המדינה שי ניצן וגורמים בכירים נוספים מפרקליטות המדינה. החקירה תעבור לידי ימ"ר ש"י, שצפויים לבדוק כיווני חקירה חדשים שטרם נבדקו.

החקירה צפויה להתמקד גם בניסיון לאתר את שני המעורבים הנוספים שמוזכרים בכתב האישום כמי שסייעו לנאשם באונס, והחזיקו בידיה וברגליה של הילדה כדי שלא תוכל להתנגד. בנוסף, לידי המשטרה הגיע בימים האחרונים מידע חדש שעשוי להצביע על חשד נוסף נגד הנאשם, שלא נוגע למקרה הנוכחי.

לפי גורמים המעורים בחקירה, המשטרה סברה תחילה שהאונס בוצע בדיר קאדיס, הכפר בו מתגורר הנאשם, במועד מדויק בתחילת חודש אפריל. אחרי שהוגשה הצהרת תובע, מכר של הנאשם ביצע אימות, לדבריו, לאליבי של קטוסה. לפי האליבי, בזמן בו בוצע האונס קטוסה ביצע שיפוצים בדירה בעיר בה מתגוררת הילדה. העד העביר את הממצאים למשטרה ובעלי הבית בו נערכו שיפוצים מסרו עדות.

לאחר מכן, לפי גורמים המעורים בחקירה - חזרה בה המשטרה מהצהרת התובע שהוגשה, וכעבור כשבוע הוגשה הצהרת תובע נוספת. בכתב האישום שהוגש בעקבותיה, לא מצוין אותו מועד מדויק שבו בוצע האונס, אלא טווח זמנים: בין פברואר לאפריל. כמו כן, מיקום ביצוע העבירה עבר לאותה שכונה בה נמצאת הדירה בה קטוסה טען כי ביצע שיפוצים.

שלשום הוגש נגד מוחמד קטוסה, בן 46 תושב הכפר דיר קאדיס, כתב אישום חמור בגין אונס, חטיפה ותקיפה של הילדה בת השבע. בכתב האישום נכתב כי קטוסה גרר אותה בניגוד לרצונה לדירה בשכונה סמוכה לבית הספר, ואף הפיל אותה ארצה. בדירה, לפי כתב האישום, הוא אנס אותה תוך ששניים או שלושה מחבריו אוחזים בידיה וברגליה כדי שלא תוכל להתנגד. לפי גורמי חקירה, אין אינדיקציה לכך שהמעשים המיוחסים לקטוסה בוצעו ממניע לאומני.