גלעד ארדן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ארדן: לא מיהרתי כשקראתי לחקור את האונס כפשע לאומני

השר לביטחון הפנים אמר בריאיון לירון דקל ותם אהרון בכאן רשת ב כי טוב שחקירת אונס הילדה בת ה-7 נפתחה מחדש, וכי "כנראה שלא נעשו כל הפעולות הדרושות"
ירון דקל ותם אהרון
20 ביוני 2019
08:33
עודכן ב 09:00

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, אמר היום (חמישי) בכאן רשת ב כי לא מיהר בכך שקרא לחקור את אונס בת השבע כפשע לאומני. בריאיון לירון דקל ותם אהרון הסביר ארדן שאם הנאשם יורשע המעשה, צריך לחקור אם היה מניע כזה. הוא הוסיף שהמשטרה תצטרך לעשות הפקת לקחים בעקבות השאלות הרבות שעולות מהחקירה.

האזינו לריאיון המלא עם גלעד ארדן

"אני העליתי פוסט עוד באותו ערב וכתבתי שכתב אישום כזה לא יכול להישאר כשהוא מעורר כאלה שאלות. החקירה הזו נוהלה על ידי תחנה קטנה במחוז ש"י. ככל הנראה לא נעשו פה כל פעולות החקירה, ואני שוב מסייג את דברי, ולכן טוב מאוד שהחקירה נפתחה מחדש", הוסיף ארדן. "המקרה הזה הוא בהחלט חמור ביותר ומורכב ויתכן מאוד שנפלו כאן טעויות בהליך החקירה". 

ארדן הוסיף בריאיון כי "לא אמרתי שכל פלסטיני יש לו מניע לאומני, אלא שכשאר מתבצע פשע גוף חמור, אי אפשר להתעלם מכך שיש פה גם סכסוך עקוב מדם והסתה קבועה שיכול להיות שהשפיעה על ההחלטה. במקרה הזה אין הרשעה עדיין, יש נאשם". 

השר לביחון הפנים התייחס להצעה למינויו לתפקיד שגריר ישראל באו"ם ואמר: "האמת שזה סוג של חלום ילדות שלי היה להיאבק על צדקתה של ישראל ולייצג אותה בעולם. היום אני מסתכל על זה במבט כולל על המערכת הציבורית ואיפה אני אוכל למלא את שליחותי בצורה הטובה ביותר". 

ח"כ שלי יחימוביץ' התייחסה לתגובות למקרה ואמרה לירון דקל ותם אהרון: "פתאום כשזה משמש דלק להסתה, יש גל של אכפתיות. פתאום אביגדור ליברמן מתעניין בנפגעות תקיפה מינית, פתאום ראש הממשלה, אדם שמעסיק עברייני מין אדם שלא גינה מעולם מעשה של תקיפה מינית. אני מתקשה להכיר בתפיסה הפילוסופית של מי שזינקו על העגלה הזאת, אני רואה בזה גם ריקוד על דמה של הילדה הזאת, באמת תניחו לה". 

האזינו לריאיון עם שלי יחימוביץ'