גן ילדים
צילום ארכיון: הדס פרוש, פלאש 90

למרות חקירה נגדה, מטפלת שנחשדה בהתנהגות תוקפנית שבה לעבוד עם פעוטות

מטפלת במעון יום של ויצ"ו ברמת גן, הוחזרה לעבודה במעון אחר בתל אביב, אף שהחקירה בעניינה טרם הסתיימה. ויצ"ו: "העובדת תועסק תחת פיקוח הדוק כעוזרת מבשלת"
לירן כוג'הינוף
20 ביוני 2019
18:34

פרסום ראשון: מטפלת במעון יום של ויצ"ו ברמת גן החשודה שדחפה פעוטות והתנהגה אליהם בתוקפנות, חזרה לעבוד כמטפלת, הפעם במעון של הרשת בתל אביב. זאת למרות שחקירה בעניינה טרם הסתימה. כך פורסם היום (חמישי) בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב:

לפני כחודש עדכנה מנהלת המעון את ההורים שאחת המטפלות בקבוצה של בני השנתיים דיווחה לה שראתה את חברתה לעבודה מתנהגת באופן בלתי הולם לפעוטות. החשד הוא כי דחפה והתנהגה באגרסיבית כלפי הילדים. המשטרה ומשרד הרווחה פתחו בחקירת האירוע שטרם הסתיימה. המטפלת אף זומנה לשימוע בויצ"ו, שם היא הכחישה את המעשים המיוחסים לה מכל וכל.

"מנהלת המעון זימנה אותנו ואמרה לנו שהילד שלנו נפגע מהמטפלת שלו", סיפרה אמו של אחד הפעוטות במעון ברמת גן, "היינו בשוק טוטאלי כמה ימים". לדבריה, "המנהלת סיפרה על דחיפות, הרמות מהיד, שטיפת פה בצורה מאוד אגרסיבית. מתחילת השנה הזאת הילד שלי יותר דוחף ילדים, יותר נושך. הם התחילו להגיד שזה בגלל שיש לו עיכוב בדיבור, אבל היום אני מבינה שזה בגלל שהוא היה חשוף למישהי שהתנהגה ככה כלפיו".

אתמול נודע כי המטפלת החשודה החלה, כאמור, לעבוד במעון אחר של ויצ"ו בתל אביב. "אמנם הילד שלי כבר לא במגע ישיר איתה, אבל ילדים אחרים כן. בא לי ללכת למעון החדש בתל אביב וליידע את ההורים, אני מרגישה אחריות אמהית להגיד להם", אמרה האם שבנה על פי החשד ספג את התוקפנות הזו. "לאישה הזאת אסור להיות במגע עם ילדים", היא קבעה.

על מנהלת המעון ברמת גן, שסרבה בתוקף שהיא תכנס חזרה למעון מאחר שההשעיה הייתה בהקפאה עד לפני יומיים, אמרה האם כי היא מאוד מעריכה את התנהלותה, מה שהביא לאמון שלה בגן ולהשארת בנה שם.

ויצ"ו: "סוכם כי היא לא תבוא במגע ישיר עם ילדים"

מרשת ויצ"ו נמסר בתגובה: "ויצ"ו אחראית על שלומם וביטחונם של כלל הילדים המתחנכים במוסדותיה ופועלת בהתאם להוראות החוק, גם בכל הקשור להעסקת עובדי הארגון. במקרה האמור ויצ"ו נהגה ביד קשה ובסיכום עם הסתדרות העובדים הודיעה כי עד אשר לא יתבררו נסיבות המקרה כמחוייב בחוק, העובדת תועסק תחת פיקוח הדוק כעוזרת מבשלת במעון אחר, ולא תבוא במגע ישיר עם ילדים, זאת עד לסיום הבדיקה בעניינה".