צילום מסך

"מצטערת על זה": דלאל דאוד בריאיון ראשון אחרי שהשתחררה מהכלא

אתמול החליטה ועדת השחרורים על קיצור עונשה של האישה שרצחה את בעלה המתעלל. אחרי 17 שנים במאסר, היא מספרת לכאן חדשות על הקשיים וגעגועים לילדים
הדס גרינברג
20 ביוני 2019
21:13

17 שנים לאחר רצח בעלה, יצאה היום (חמישי) דלאל דאוד לחופשי. בריאיון ראשון מחוץ לכלא סיפרה לכאן חדשות על הגעגוע לילדיה: "מרוב ההתרגשות אני עדיין לא מאמינה שאני בחוץ – מתרגשת מאוד. אני מצטערת על זה מאוד, קודם כל בגלל הילדים שלי. העונש הכי גדול היה המרחק מהילדים שלי. היום אני מבינה אחרת – אם הייתי הולכת כל זה לא היה קורה".

"הילד הזה הוא אהוב ליבי – הוא החזיק אותי כל השנים האחרונות עם העוצמה שיש לו". סיפרה דלאל על בנה דנולד רק כמה ימים לפני הרצח. "אתמול ראיתי כמה היה לו קשה והוא לא הסביר לי אף פעם. אמרתי לו שעכשיו יהיה לנו רק טוב".

בעבר נגזר עליה מאסר עולם, אך אתמול ועדת השחרורים החליטה לקצר את עונשה: "זה ליווה אותי כל הלילה – מה יהיה, היציאה שלי מהכלא. להיפטר מהמדים, מהאזיקים, מהדלתות, אי אפשר לתאר את זה במילים".

המשוחררת הטרייה העבירה מסר לנשים מוכות: "שלא יפחדו מכלום, שיקומו וילכו. כל הזמן חשבתי מה יגידו אנשים. אם המקום לא בשבילן ומסכן את החיים שלהן – אז פשוט לקום וללכת. גם במגזר הערבי התחיל להיות רעש ויש להן מקום לפנות".


עו"ד רויטל בן שבת כץ, שמייצגת את דלאל בשמונה השנים האחרונות, אמרה ביציאה מהכלא: "יש תחושה שנעשה צדק סוף סוף אחרי מאבק ממושך – ציבורי ומשפטי. אני מקווה שאחרי השינוי החקיקתי והמסר של דלאל הדברים ישתנו".