מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

תלונות על הדרה ואיומים על עובדים במשרד האוצר

נמשך הקרע בין בכירי אגף התקציבים למנכ"ל המשרד שי באב"ד. באגף התקציבים יגבשו, לבקשת באב"ד, פירוט של הטענות נגדו שיועבר גם לנציבות שירות המדינה וליועמ"ש
עמית תומר
21 ביוני 2019
19:31

סערה במשרד האוצר: נמשך העימות בין מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, לבין בכירי אגף התקציבים במשרד. לאחר שאמש (חמישי) שיגרו חמשת סגני אגף התקציבים מכתב לבאב״ד בו טענו כי הגורמים המקצועיים ממודרים בחודשים האחרונים מדיונים, טוענים כעת גורמים באגף שהמנכ"ל עצמו הוא זה שעומד מאחורי הדלפת המכתב.

באב״ד מצידו שיגר אליהם מכתב תגובה בו ציין כי ״מאחר שמשרד האוצר ותפקידי כמנכ״ל אינם עסק פרטי שלי, מן הראוי שיובא לידיעת כל הגורמים הרלוונטיים - מהשר, ליועץ ועד לנציב שירות המדינה ולחברי הנהלת האוצר״. הוא אף כיתב אותם לחילופי הדברים. באגף התקציבים יגבשו בימים הקרובים, לבקשת המנכ"ל, פירוט של הטענות נגדו, הכוללות הדרת עובדים ואיומים על עובדים. החומר יועבר גם לנציבות שירות המדינה וליועץ המשפטי לממשלה.

כבר תקופה ארוכה שיש קרע בין הדרג המקצועי במשרד - אגף התקציבים - לבין מנכ"ל משרד האוצר ושר האוצר משה כחלון, שאמר בעבר למקורביו שאם יחזור לכיסא שר האוצר, ידיח את ראש אגף התקציבים, שאול מרידור, מתפקידו.