טימופיי ואוקסנה אשורטיה

אמו של הילד שנהרג בחוף בת ים: "איבדתי את בני ברשלנות של העירייה"

אוקסנה אשורטיה, אמו של טימופיי, האשימה בכאן רשת ב את עיריית בת ים שאינה מטפלת כבר שנים בצוק שממנו נפל בנה: "נמצאים שם המון ילדים. למה חיכו עד שאאבד את הבן שלי?". היא הוסיפה כי העירייה הבטיחה לסייע בהוצאות השבעה אך טרם עזרה
בחצי היום
23 ביוני 2019
12:37

אוקסנה אשורטיה, אמו של טימופיי, הילד בן התשע שנהרג בנפילה בחוף בת ים בשבוע שעבר, מאשימה היום (ראשון) את עיריית בת ים באחריות למות בנה. בשיחה עם אסתי פרז בתוכנית "בחצי היום", בכאן רשת ב, אמרה אוקסנה אשורטיה: "איבדתי את הילד שלי ברשלנות של העירייה".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

אוקסנה ציינה כי המקום שממנו נפל בנה מוזנח כבר שנים. "נמצאים שם המון ילדים. למה חיכו עד שאאבד את הבן שלי ואת החיים שלי? אין לי מילים. זה מקום מאוד מסוכן. יש שם המון אבנים ואף אחד לא דואג לזה. עכשיו אנשים ממשיכים לבוא לשם ולשתות. צריך לשים שם סימן ולדאוג לזה. אני מבקשת מראש העירייה שיתקנו את המקום. הם צריכים לדעת לפי החוק מה צריך לעשות. אני מאוד כועסת. אין לי מילים. יש לי סדק בלב".

היא סיפרה כי עיריית בת ים הבטיחה לסייע למשפחתה בימי השבעה, לספק אוכל ושתייה ולעזור בהוצאות, אך בינתיים לא עשו דבר: "העירייה לא עוזרת בכלום. עזרו לי מעיריית תל אביב. יש אנשים שבאים לומר לי מילה טובה ודואגים. אנשים קטנים ופשוטים עושים יותר וזה הכי חשוב עכשיו. אני מבקשת מראש העירייה שיתקנו את המקום. הם צריכים לדעת לפי החוק מה צריך לעשות. אני מאוד כועסת. אין לי מילים. יש לי סדק בלב".

אוקסנה סיפרה על ההתמודדות עם האובדן הקשה: "אני בוכה מהבוקר עד הלילה ובלילה לא ישנה. אין יותר ילד ואין חיים. אין לי כלום. הוא היה ילד זהב, מיוחד, חכם ומצחיק. כל דקה אני נזכרת במשהו חדש ואני כל כך עצובה שהוא הלך".

הבוקר נחקרו באזהרה בכירים בעיריית בת ים בחשד לרשלנות. בין הנחקרים גם עובדי מחלקת ההנדסה בעירייה. המשטרה צפוייה לחקור בקרוב אנשים נוספים. החקירה מתמקדת בין השאר בחשיפת כאן חדשות אמש הנוגעת לכך שהסלעים שהוצבו לאורך רצועת החוף, הונחו ללא קבלת האישורים הנדרשים והיתר הבניה.

מעיריית בת ים נמסר הבוקר: "אנחנו סומכים באופן מלא על חוקרי המשטרה שיבצעו את עבודתם במקצועיות ובמהירות, והם יזכו לשיתוף פעולה מלא מעובדי העירייה".