הרב שמואל טל

עשרות משפחות לבית הדין הרבני: חוששים מטיוח פרשת הרב טל

המשפחות כתבו על התלונה אודות קשר בין הרב לאישה נשואה, שנחשפה בכאן חדשות, כי "סיפור זה יצר מחלוקת גדולה והשמצות כלפי המתלוננים כאילו הם דוברי שקר וכזב ומעלילים עלילות, ודמם נשפך כמים"
רועי שרון
23 ביוני 2019
22:06

32 משפחות מקהילתו של הרב שמואל טל פנו במכתב לבית הדין הרבני, חלקן בשם מלא, ובו הביעו חשש מטיוח הפרשה אודות הרב שנחשפה בכאן חדשות. המשפחות מציינות בפרט את החשש כי הקשר שניהל הרב טל עם אישה נשואה לא ייכלל בהחלטת בית הדין הרבני. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11.


"הציבור, משני צידי המחנה, מצפה להכרעה ברורה ובפרט שסיפור זה יצר מחלוקת גדולה והשמצות כלפי המתלוננים כאילו הם דוברי שקר וכזב ומעלילים עלילות, ודמם נשפך כמים", כתבו המשפחות. "הם סובלים מחרמות, נידויים, גילויי אלימות ועוד, חייהם אינם חיים. בירור העובדות בסיפור זה נדרש לסייע לכל אחד ואחד להחליט אם הוא רוצה שזה יהיה רבו על פי אמות המידה שלו״.

בהודעה ששלח הרב טל, העומד בראש ישיבת תורת חיים ביישוב יד בנימין, לאישה הנשואה שעמה היה בקשר והתלוננה נגדו הוא כותב: "אנחנו הולכים להיפרד בעולם הזה באופן גמור, והתקווה הקסומה והחלומות והעדן והעונג העילאי שהיו, ועוד חשבנו שיהיו בכפלי כפליים, והגעגועים ושמחת הנשמות ותשוקת הנשמות הכול עומד להסתיים. וזה כמובן לא קל ויש הרבה צער". את הדברים כתב הרב טל למתלוננת, ככל הנראה כשכבר ידע שהסיפור צפוי להתפרסם.

לפי תלונת האישה הנשואה, טל קיים איתה קשר אישי פסול ואף גרם לה להתגרש מבעלה לאחר שטען כי "התגלתה אליו רוח הקודש". היא האמינה לו, התגרשה, ובהמשך חזרה לבעלה. הרב שמואל טל הודה בפני הרב אליהו בחלק מהטענות. לדברי האישה, הרב טל התחייב לפצות אותה כספית, אך לאחר מכן התנער מכך. בימים הקרובים צפוי בית הדין לפרסם את החלטתו בנושא.