יועז הנדל
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

"רפי פרץ ראוי": התוכנית של כחול לבן אחרי הבחירות

יועז הנדל הבהיר בהקלטות משיחה עם פעילים כי אינו פוסל "אף מפלגה ציונית ובטח שלא את הרב רפי פרץ". הנדל ציין כי הבחירות זו "הזדמנות חד פעמית" למפלגתו להחליף את השלטון
זאב קם
24 ביוני 2019
07:23

חבר הכנסת יועז הנדל מכחול לבן דיבר עם פעילים על שיתופי פעולה לאחר הבחירות החוזרות ועל ישיבה ביחד עם יו"ר איחוד מפלגות הימין הרב רפי פרץ. "אנחנו לא פוסלים אף מפלגה ציונית ובטח שלא את הרב רפי פרץ, שאני מעריך באופן אישי", אמר הנדל בהקלטה שפורסמה הבוקר (שני) ב"הבוקר הזה".

האזינו להקלטה של דבריו של יועז הנדל

הנדל ציין כי הבחירות זו "הזדמנות חד פעמית" למפלגתו להחליף את השלטון. לגבי פרץ הוסיף הנדל כי בעיניו הוא אדם ראוי שעשה הרבה. "אחרי שאמרתי את זה, מבחינתי הכהניסטים ובל"ד זה אותו הדבר, לא יושבים איתם – לא בלוק טכני ולא בכאילו. שומרים על מדינת ישראל. מחזירים אותה למקום הראוי הזה – מדינה יהודית ודמוקרטית. מקום שגאים בו. מדינה דמוקרטית, לא מדינת הלכה ולא שום קשקוש אחר", אמר הנדל.

הדברים של הנדל באו לאחר ניסיונות התקרבות של חלקים בכחול לבן גם מול המפלגות החרדיות, בניסיון לפתוח אופציות חדשות להרכבת קואליציה לאחר הבחירות. כך גם מנסים עכשיו לעשות במפלגה ביחס לחלקים מאיחוד מפלגות הימין. דברי הנדל צפויים לגרור אחריהם ביקורת מהצד השמאלי של מפלגתו, בדגש על מפלגתו של יאיר לפיד, יש עתיד.